Trwa ładowanie...
d49on72
d49on72

Premier: utworzenie Polskiej Grupy Górniczej - historyczny dzień (krótka2)

Premier Beata Szydło oceniła we wtorek, że rozpoczęcie działalności Polskiej Grupy Górniczej (PGG) to wielki dzień i historyczny moment dla polskiego górnictwa. Jak dodała, PGG ma być firmą nowoczesną, dobrze zarządzaną i przynoszącą zyski.
Share
d49on72

"Potrzebna nam będzie wielka determinacja, konsekwencja, odpowiedzialność, rozsądne decyzje i przede wszystkim skuteczność w działaniu. Takie zadania stoją przed Polską Grupą Górniczą. Wierzę głęboko, że to będzie nowoczesny, konkurencyjny podmiot, który będzie wdrażał nowoczesne technologie węglowe, nowoczesne inwestycje" - podkreśliła szefowa rządu, która we wtorek wzięła udział w Katowicach w uroczystości podpisania porozumienia w sprawie utworzenia Polskiej Grupy Górniczej.

Premier podkreśliła, że będzie to podmiot łączący polską myśl technologiczną i inżynierską. "Razem dokonamy tego, o czym od dawna wszyscy mówią, (...) ale jakoś nikt nie potrafił doprowadzić do końca" - mówiła Beata Szydło.

Zdaniem premier, "gdyby nie osiem lat zaniedbań, górnictwo byłoby w innej sytuacji". "Nie musielibyśmy podejmować tak trudnych decyzji, bo przez osiem lat niczego w branży górniczej nie zrobiono, nie myślano o przyszłości górnictwa" - oceniła.

d49on72

Przedstawiciele górniczych i energetycznych spółek oraz banków i instytucji finansowych podpisali we wtorek porozumienie w sprawie rozpoczęcia działalności Polskiej Grupy Górniczej; to symboliczny start firmy, która będzie największym producentem węgla kamiennego w UE.

Wśród sygnatariuszy porozumienia, obok zarządów KW i PGG, są inwestorzy: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, Energa Kogeneracja, PGNiG Termika, Węglokoks, Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw (FIPP), Towarzystwo Finansowe Silesia, a także banki: Alior Bank, Bank BGŻ BNP Paribas, Bank Gospodarstwa Krajowego, Bank Zachodni WBK oraz PKO BP. Swoje podpisy pod dokumentem złożyli też związkowcy z Kompanii.

d49on72

Podziel się opinią

Share
d49on72
d49on72