Trwa ładowanie...
dsd76s9
08-06-2016 11:52

Prezes CD Projektu Adam Kiciński został Finansistą Roku 2015

Warszawa, 08.06.2015 (ISBnews) - Prezes spółki CD Projekt Adam Kiciński otrzymał od tygodnika "Gazeta Finansowa" tytuł Finansisty Roku 2015 za odwagę i determinację w dążeniu do celu, czego efektem jest osiągnięcie wielkiego sukcesu na rynku gier komputerowych w Polsce i na świecie. Kapituła przyznała również sześć wyróżnień Finansisty Roku 2015 oraz sześć nagród Finansowa Marka Roku 2016. Agencja ISBnews była partnerem medialnym gali rozdania nagród.

Share
dsd76s9

"Redakcja 'Gazety Finansowej' doceniła laureata nagrody za odwagę i determinację w dążeniu do celu, czego efektem jest osiągnięcie wielkiego sukcesu na rynku gier komputerowych w Polsce i na świecie. Wyprodukowana przez CD Projekt gra 'Wiedźmin 3: Dziki Gon' zdobyła rzeszę fanów na całym świecie, co przełożyło się bezpośrednio na doskonałe wyniki finansowe giełdowej spółki. W ubiegłym roku przychody netto CD Projektu sięgnęły 798 mln zł wobec 96 mln zł w 2014 r. W uzasadnieniu redakcja doceniła także autora sagi o wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego, wielokrotnego laureata nagrody im. Janusza Zajdla - bez którego CD Projekt nie podbiłby świata gier" - czytamy w komunikacie.

Wyróżnienia Finansista Roku 2015 otrzymali:

  • Wydawnictwo superNOWA - "Na łamach wydawnictwa publikowali m.in.: Anna Brzezińska, Jacek Dukaj, Rafał Ziemkiewicz czy Marek S. Huberath. Wydawnictwo wznowiło także większość dorobku Janusza Zajdla. Największym odkryciem wydawnictwa stał się Andrzej Sapkowski" - czytamy w materiale.
  • Kapsch Telematic Services - "Został wyróżniony za viaAUTO, czyli system elektronicznych płatności dla samochodów do 3,5 tony, który umożliwia elektroniczną płatność za przejazd autostradą" - napisano w komunikacie.
  • PZL-Świdnik - "Został wyróżniony za innowacyjność i dynamiczny rozwój. Mogący pochwalić się niemal 65-letnim doświadczeniem w branży PZL-Świdnik to jedyny polski producent śmigłowców (i jeden z siedmiu na świecie) z pełną zdolnością w zakresie projektowania, badań i rozwoju, integracji systemów, produkcji, realizacji wsparcia i szkoleń oraz modernizacji śmigłowców" - czytamy dalej.
  • Sekcja Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki - "Wydawnictwa edukacyjne zrzeszone w Sekcji Wydawnictw Edukacyjnych Polskiej Izby Książki zostały wyróżnione za udział w akcji 'Tornister pełen uśmiechów' organizowanej przez Caritas" - wyjaśniono.
  • Instytut Staszica - "Został powołany przez grono osób, które łączą konserwatywne spojrzenie na kwestie społeczne i gospodarcze z otwarciem na Europę i przywiązaniem do wolnego rynku. Instytut, chociaż działa od trzech lat, ma w swoim dorobku projekty związane m.in. z infrastrukturą, transportem, cyberbezpieczeństwem" - wskazano w komunikacie.
  • BiznesAlert - "Został wyróżniony za innowacyjność i stworzenie eksperckiej platformy komunikacji" - podano także.

"Gazeta Finansowa" istnieje na rynku już od 18 lat. Tygodnik informuje o istotnych wydarzeniach w polskiej i światowej gospodarce niemal od początku funkcjonowania wolnego rynku w naszym kraju.

(ISBnews)

dsd76s9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsd76s9
dsd76s9