Trwa ładowanie...

Prezydent: musimy znaleźć sojuszników w sprawie gazu łupkowego

Bardzo liczymy na gaz łupkowy, bo to jest wielka szansa dla Polski - powiedział w czwartek prezydent Bronisław Komorowski. Jego zdaniem, Polska musi znaleźć sojuszników w tej sprawie.

Prezydent: musimy znaleźć sojuszników w sprawie gazu łupkowegoFot: AFP/GEORGES GOBET
d1uuc2g
d1uuc2g

Bardzo liczymy na gaz łupkowy, bo to jest wielka szansa dla Polski - powiedział w czwartek prezydent Bronisław Komorowski. Jego zdaniem Polska musi znaleźć sojuszników w tej sprawie.

Komorowski był pytany na konferencji prasowej, jak odnosi się do informacji, że bułgarski parlament zakazał w środę poszukiwania gazu i ropy przy użyciu technologii szczelinowania hydraulicznego, co oznacza praktyczny zakaz poszukiwań gazu łupkowego w Bułgarii.

- My bardzo liczymy na gaz łupkowy, bo to jest wielka szansa dla Polski - podkreślił prezydent. - Z korzyścią dla Polski jest, jeśli inne kraje, także naszego regionu europejskiego, wyrażają zainteresowanie technologią, perspektywą nowych źródeł energii. Tutaj Polska musi znaleźć sojuszników w walce z tymi, którzy chcieliby - z różnych powodów - zmniejszyć, a nie zwiększyć szanse uruchomienia złóż gazu łupkowego - dodał.

W jego opinii ograniczenie szans na uruchomienie złóż gazu łupkowego odbyłoby się "kosztem polskiego interesu". - Cieszę się, jeżeli są jakiekolwiek sygnały świadczące o tym, że możemy liczyć na podobne zainteresowanie innych krajów członkowskich Unii Europejskiej - dodał.

d1uuc2g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uuc2g