Trwa ładowanie...

Prezydent zaprosił do współpracy publiczne uczelnie ekonomiczne

Kancelaria Prezydenta podczas spotkania przedstawiła pięć obszarów, w których ta współpraca mogłaby się odbywać.

Prezydent zaprosił do współpracy publiczne uczelnie ekonomiczneŹródło: PAP, fot: PAP/Marcin Obara
d4lx65w
d4lx65w

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w czwartek z rektorami wszystkich publicznych uczelni ekonomicznych w Polsce; przedstawiliśmy rektorom propozycję współpracy, podejmowania wspólnych inicjatyw - powiedział prezydencki minister Paweł Mucha.

W spotkaniu w Pałacu Prezydenckim wzięli udział rektor SGH dr hab. Marek Rocki, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dr hab. Robert Tomanek, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie dr hab. Andrzej Chochół, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu prof. Maciej Żukowski, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu prof. Andrzej Kaleta.

- Przedstawiliśmy propozycję współpracy, podejmowania wspólnych inicjatyw przez uczelnie ekonomiczne i Kancelarię Prezydenta - powiedział Mucha, który także uczestniczył w spotkaniu. Zaznaczył, że Kancelaria Prezydenta podczas spotkania przedstawiła pięć obszarów, w których ta współpraca mogłaby się odbywać.

Jak mówił, były to kwestie dotyczące relacji konsumentów z instytucjami finansowymi, koncepcji Polski jako państwa powszechnego dobrobytu, społecznej gospodarki rynkowej, bezpieczeństwa ekonomicznego oraz patriotyzmu gospodarczego.

d4lx65w

- Podkreślaliśmy, że w tych obszarach możliwa jest współpraca i udział uczelni ekonomicznych, jeśli chodzi o bazę ekspertów, którzy mogą uczestniczyć w pracach i inicjatywach legislacyjnych prezydenta - powiedział Mucha.

- Bardzo możliwe, że nasza współpraca będzie miała wymiar zinstytucjonalizowany - dodał. "Dla prezydenta kwestie związane z polityką krajową, z rozwojem gospodarczym są kwestiami absolutnie kluczowymi - zaznaczył.

Mucha zapowiedział też, że spotkania z przedstawicielami uczelni ekonomicznych będą kontynuowane. - Na poziomie rektorów zostaną wyznaczeni pełnomocnicy do kontaktu z Kancelarii Prezydenta. Oczekujemy na pomysły, idee, zgłaszanie inicjatyw - podkreślił.

d4lx65w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lx65w