Trwa ładowanie...

Prokuratura z fiskusem ruszą na gangsterów

Drżyjcie wyłudzacze VAT, oszuści podatkowi i pracze brudnych pieniędzy. Wkrótce waszym tropem podąży lepiej przygotowana prokuratura i skarbówka - pisze "Puls Biznesu".
Share
Prokuratura z fiskusem ruszą na gangsterów
Źródło: Fotolia, Fot: nito
d37dbtp

Ministerstwo Finansów oraz Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury podpisały bowiem porozumienie o wzajemnym szkoleniu kadr i współpracy w ściganiu przestępstw gospodarczych i fiskalnych.

Do skutecznego zwalczania gangsterów przebierających się z dresów w garnitury niezbędne jest ścisłe i bieżące współdziałanie różnych instytucji - mówi Agnieszka Królikowska, wiceszef MF i generalny inspektor kontroli skarbowej.

Jak zaznacza, kluczowa jest wymiana informacji i wzajemne szkolenia, bo każda służba ma specjalistyczną wiedzę.

d37dbtp

Pomysł chwalą eksperci.

Dotąd brakowało koncepcji wzajemnego wsparcia tych służb i to był błąd; korzystają na tym grupy przestępcze, które wyłudzają z budżetu grube miliardy - zauważa b. wiceszef MF prof. Witold Modzelewski.

To słuszna i konieczna koncepcja - ocenia Andrzej Nikończyk z Konfederacji Lewiatan. Skarbówka może nauczyć śledczych zachowań oszustów podatkowych, a ci przekazać unikalną wiedzę o technikach operacyjnych czy zabezpieczaniu dowodów - wskazuje.

d37dbtp

Podziel się opinią

Share
d37dbtp
d37dbtp