Trwa ładowanie...
d4axs27
d4axs27

Protektor ma po trzech kwartałach 4,6 mln zł zysku netto, liczy na dobry IV kw.

15.11. Warszawa (PAP) - Grupa Kapitałowa Protektor, specjalizująca się w produkcji i sprzedaży obuwia ochronnego, militarnego oraz specjalistycznego, wypracowała po trzech...
Share
d4axs27

15.11. Warszawa (PAP) - Grupa Kapitałowa Protektor, specjalizująca się w produkcji i sprzedaży obuwia ochronnego, militarnego oraz specjalistycznego, wypracowała po trzech kwartałach 2010 roku 4,6 mln zł zysku netto wobec 2 mln zł przed rokiem - podała spółka w komunikacie prasowym. Protektor liczy na dobry czwarty kwartał.

W samym III kwartale zysk netto grupy wyniósł 2 mln zł.

Przychody grupy po trzech kwartałach spadły do 117,8 mln zł ze 126,3 mln zł w analogicznym okresie 2009 roku, a w samym III kwartale przychody wyniosły 36,9 mln zł.

d4axs27

Spółka podała, że poprawa wyników to m.in. efekt znaczącej poprawy wyników marki Abeba na rynkach zachodnioeuropejskich oraz restrukturyzacji spółki produkcyjnej w Polsce.

"Czwarty kwartał mamy zawsze historycznie dobry, tak powinno być i tym razem. Rozliczamy m.in. kontrakty z Ministerstwem Obrony Narodowej i Poczty Polskiej. Cały czas pracujemy nad poprawą rentowności. Właściwie zakończyliśmy zasadniczą część restrukturyzacji naszej firmy w Polsce, ograniczyliśmy koszty w Niemczech. W Czechach rozszerzamy już ofertę, aby zdywersyfikować przychody poza zamówienia z sektora publicznego, gdzie obserwowana jest sezonowość. Wynik po trzech kwartałach byłby jeszcze lepszy gdyby nie pożar magazynu materiałów i surowców w jednej z dwóch naszych mołdawskich fabryk, przez miesiąc nie realizowaliśmy wszystkich zamówień na rynkach zachodnioeuropejskich" - powiedział cytowany w komunikacie Piotr Skrzyński, prezes grupy Protektor.

Poinformował, że grupie przyznano już 1 mln euro odszkodowania za straty materiałowe, spółka liczy na wypłatę w tym roku kolejnych 300-500 tys. euro. (PAP)

pel/ asa/

d4axs27

Podziel się opinią

Share
d4axs27
d4axs27