Trwa ładowanie...

Przedszkole za złotówkę, ale bez dodatkowych zajęć

Rodziców i samorządy, zamiast ułatwień, czekają kolejne problemy. Dzieci w przedszkolach stracą możliwość poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności, a gminom zabraknie pieniędzy - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Przedszkole za złotówkę, ale bez dodatkowych zajęćŹródło: Thinkstockphotos
d2j6rr9
d2j6rr9

Gazeta wyjaśnia, że w niedzielę wchodzi w życie ustawa wprowadzająca - określane tak przez resort edukacji - przedszkole za złotówkę. To efektowna nazwa, lecz nieprawdziwa, bo rodzice po zapisaniu dziecka do samorządowej placówki wciąż będą ponosili spore koszty - zauważa "Dziennik Gazeta Prawna".

Miesięczne opłaty wyniosą około 300 złotych. W tej kwocie trzeba uwzględnić 50 złotych na radę rodziców, 8 złotych 50 groszy za dzienne wyżywienie i około 4 złotych za dzienny pobyt poza podstawą programową.

Stołeczny ratusz zapowiedział, że przedszkolaki będą mogły korzystać z dwojga bezpłatnych zajęć dodatkowych tygodniowo. Problem w tym, że rodzice chcieliby, aby ich pociechy miały dostęp, tak jak dotychczas, do szerokiego wachlarza ofert.

Gminy nie mają na to pieniędzy, a resort edukacji stanowczo zabrania dyrektorom placówek pobierania wyższych opłat z tego tytułu. Wszystko musi się zamknąć w złotówce i zmieścić w kwocie dotacji budżetowej.

Więcej - w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

d2j6rr9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j6rr9