Trwa ładowanie...
d2qvco4
29-10-2015 17:58

Przegląd informacji ze spółek

Dar-Inwest Usługi Remontowo - Budowlane Dariusz Wiśniewski złożył wniosek o upadłość likwidacyjną Awbudu, podała spółka. Awbud skieruje do sądu wniosek o oddalenie wniosku jako w całości bezzasadnego.

d2qvco4
d2qvco4

Branża wynajmu długoterminowego samochodów służbowych w Polsce, skupiona w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP, organizacji reprezentującej ok. 80% rynku) powiększyła się o 14% r/r zgodnie z danymi po III kwartale br., podał PZWLP. To tempo najwyższe od 3 lat.

Oferta Apatora, warta 38,5 mln zł netto, została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na dostawy liczników energii elektrycznej dla Tauron Dystrybucja, podał Apator.

Murapol zawarł przedwstępną umowę nabycia nieruchomości w Katowicach za 6,5 mln zł netto, podała spółka. Chce na niej zrealizować projekt deweloperski na ok. 365 lokali mieszkalnych.

Fabryka Mebli Forte zawarła list intencyjny z GWW Ladziński Cmoch i Wspólnicy w sprawie nabycia od GWW 100% udziałów w Eurowiór, podało Forte.

d2qvco4

Wittchen przydzielił wszystkie 3,25 mln akcji oferowanych w ofercie publicznej, podała spółka. Wartość oferty wyniosła 55,25 mln zł, z czego 27,2 mln zł to wartość brutto nowej emisji akcji.

Spółka zależna Polskiego Holdingu Nieruchomości (PHN) PHN 4 S.K.A. zawarła innymi spółkami z grupy PHN SPV 16, PHN SPV 15, Dalmor oraz ze spółką współzależną Apartamenty Molo Rybackie umowy sprzedaży praw własności nieruchomości, praw użytkowania wieczystego i prawa własności posadowionych na nich budynków o łącznej wartości brutto ustalonej na kwotę 355,7 min zł, podał PHN. Apartamenty Molo Rybackie planują wykorzystać kupioną nieruchomość, stanowiącą część Portu Rybackiego w Gdyni, do realizacji nowego projektu deweloperskiego.

Grupa Lotos nada prowadzi analizy w sprawie upublicznienia spółki Lotos Kolej. Decyzje dotyczące ewentualnego debiutu podejmie na wiosnę przyszłego roku, poinformował wiceprezes Grupy Lotos Mariusz Machajewski.

Nickel Development rozpoczął zapisy w publicznej emisję trzyletnich obligacji o planowanej całkowitej wartości emisji wynoszącej 10 mln zł, wynika z komunikatu.

d2qvco4

Grupa Lotos może w tym roku przeprowadzić testy na utratę wartości aktywów, poinformował wiceprezes Mariusz Machajewski.Newag zawarł z województwem opolskim umowę na dostawę 5 elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT) typu Impuls za 51,3 mln zł netto. Umowa przewiduje prawo opcji do zamówienia 2 dodatkowych EZT, co zwiększyłoby wartość zamówienia o 20,52 mln zł netto, podała spółka. Z komunikatu województwa opolskiego wynika, że zamówi ono wszystkie 7 pojazdów.

Nakłady inwestycyjne Grupy Lotos mogą wynieść około 1,5-2 mld zł w 2016 r., poinformował ISBnews wiceprezes Mariusz Machajewski.

Bank Zachodni WBK ocenia, że jego udział w Funduszu Wsparcia Kredytobiorców wyniesie poniżej 25mln zł i wpływ tego na wynik banku będzie "nieznaczący", poinformował prezes Mateusz Morawiecki.

d2qvco4

Oferty Gülermak oraz Astaldi zostały uznane za najkorzystniejsze w przetargu na budowę dwóch nowych odcinków II linii metra w Warszawie: zachodniego i wschodniego-północnego. Oferty warte są odpowiednio 1 148 mln zł brutto oraz 1 067 mln zł brutto, podało Metro Warszawskie.

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK)
podpisał umowę o współpracy z 11 bankami, które będą udzielać kredytów dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z gwarancją BGK w ramach programu COSME, podał bank. Nowy program gwarancyjny BGK pozwoli uruchomić akcję kredytową w wysokości 1 mld zł.

Polska pozostaje nadal jednym z kluczowych, europejskich rynków dla Grupy Deutsche Bank, poinformowała rzeczniczka Deutsche Bank Polska Sabina Salamon w związku z ogłoszoną dziś przez grupę strategią do 2020 r.

d2qvco4

Grupa Orbis otworzy co najmniej po jednym hotelu miesięcznie w 2016 roku, poinformował wiceprezes Ireneusz Węgłowski. W przyszłym roku Orbis zniknie jako marka hoteli i pozostanie jedynie marką korporacyjną spółki giełdowej.

Grupa Lotos zakłada docelowe wydobycie z bałtyckiego złoża B8 na poziomie 5 tys. baryłek dziennie. Szacuje, że zasoby złoża wystarczą na minimum kilkanaście lat produkcji, poinformował wiceprezes ds. poszukiwań i wydobycia Zbigniew Paszkowicz.

Grupa Lotos jest w trakcie rozmów na temat akwizycji na Morzu Norweskim i liczy na domknięcie transakcji jeszcze w 2015 r., poinformował wiceprezes ds. poszukiwań i wydobycia Zbigniew Paszkowicz.

d2qvco4

Konsorcjum Strabag oraz Strabag Infrastruktura Południe podpisało z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) umowę na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S6 na odcinku Ustronie Morskie - początek obwodnicy Koszalina i Sianowa. Wykonawca zadanie zrealizuje w ciągu 34 miesięcy, z wyłączeniem okresu zimowego (od 15 grudnia do 15 marca). Realizacja inwestycji będzie kosztowała 355,16 mln zł netto, podała spółka.

Polnord zawarł z SGB Bankiem umowę o organizację i obsługę emisji obligacji, podała spółka. Bank zobowiązał się nabyć na własny rachunek wszystkie obligacje wyemitowane przez Polnord w ramach umowy, o łącznej wartości nominalnej 60 mln zł.

IDS-BUD złożył najtańszą ofertę, wartą 521,52 mln zł brutto, na budowę odcinka drogi ekspresowej S7 Lubień - Naprawa o długości ok. 7,6 km, podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA)

d2qvco4

mBank zwiększył liczbę klientów detalicznych o ponad 10,7% r/r do 5,05 mln na koniec września, w tym 809 tys. stanowią klienci oddziałów zagranicznych w Czechach i na Słowacji, poinformował prezes Cezary Stypułkowski.

FAM Grupa Kapitałowa (FAM GK) liczy, że spodziewany wzrost inwestycji infrastrukturalnych zwiększy popyt na jej usługi, poinformował ISBnews prezes Paweł Relidzyński.

mBank szacuje, że jego udział w Funduszu Wsparcia Kredytobiorców wyniesie ok. 40-50 mln zł i będzie miał negatywny wpływ na wyniki, poinformował wiceprezes Jörg Hessenmüller.

MCI Asset Management - spółka zależna Private Equity Managers (PEManagers) zawarła z innym podmiotem zależnym PEManagers - PEM Asset Management umowę zbycia MCI Asset Management za 357,11 mln zł, podało PEManagers. Transakcja jest realizowana w ramach porządkowania i uproszczenia struktury grupy.

mBank po wynikach za trzy kwartały podtrzymuje, że zysk netto za cały rok będzie podobny do ubiegłorocznego, poinformował prezes Cezary Stypułkowski.

Xcity Investment - spółka PKP odpowiedzialna za projekty deweloperskie - ogłosiło zaproszenia do rokowań na wybór inwestorów dla 15 nowych projektów na terenie całej Polski, wartych ok. 630 mln euro, podały PKP.

Apanet, poza projektami w ramach sterowania inteligentnym oświetleniem, rozważa realizację inwestycji pozwalających zarabiać na oświetleniu ulicznym, poinformował prezes Piotr Leszczyński. Spółka chce również swoimi rozwiązaniami zainteresować operatorów energetycznych, ponieważ zmniejszenie poboru mocy przez oświetlenie uliczne może pozwolić na unikanie przeciążeń na sieci energetycznej w przyszłości.

Zysk netto sektora bankowego wyniósł 11 404 mln zł w okresie styczeń-wrzesień 2015 r. wobec 12 961 mln zł rok wcześniej, poinformował Narodowy Bank Polski (NBP).

Liczba banków spółdzielczych funkcjonujących w ramach Spółdzielczej Grupy Bankowej (SGB), które udostępniają klientom przelewy natychmiastowe, wzrosła do ośmiu, podała grupa.

mBank zaczeka z decyzją dotyczącą ewentualnej wypłaty dywidendy za 2014 rok na zalecenia Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) dotyczące podziału tegorocznego zysku, poinformował prezes Cezary Stypułkowski.

InPost planuje dalszą komercjalizację i zwiększanie efektywności sieci Pralniomatów Hi'Shine, także za graniczą, poinformował prezes grupy Rafał Brzoska.

Apanet chce utrzymać wysoką dynamikę wzrostu przychodów w kolejnych kwartałach, poinformował prezes Piotr Leszczyński. Spółka chce także zwiększać aktywność na rynkach zagranicznych, m.in. w USA i być obecna w projektach dotyczących inteligentnego sterowania oświetleniem w polskich miastach - m.in. Warszawie - oraz na autostradach.

Grupa Orbis zakłada, że przyszły rok dla grupy może stać pod znakiem znaczącej ekspansji i inwestycji. Uwzględnia m.in. ewentualne kolejne akwizycje portfeli hoteli w regionie, poinformował członek zarządu ds. finansowych Marcin Szewczykowski.

Lubelski Węgiel Bogdanka liczy na zwiększenie wolumenu sprzedaży węgla w 2016 r., m.in. dzięki sprzedaży na rzecz Enei. Spółka prowadzi obecnie rozmowy z odbiorcami, będzie rozmawiać także z nowym właścicielem, poinformował prezes Zbigniew Stopa.

Bank Zachodni WBK podtrzymuje, że wzrost zysku netto w całym roku będzie wyższy niż w sektorze, poinformował prezes Mateusz Morawiecki.

Bank Zachodni WBK planuje zamknąć kilkadziesiąt placówek w ciągu 12-18 miesięcy, poinformował prezes Mateusz Morawiecki.

Bank Zachodni WBK wstrzymuje się z decyzją dotyczącą wypłaty dywidendy z zysku za 2014 r. do czasu otrzymania zalecenia Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) dotyczącego wypłaty dywidendy za bieżący rok, poinformował prezes Mateusz Morawiecki.

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) współfinansował w ub.r. blisko 5 000 oddanych w ub.r. inwestycji wspierających ochronę środowiska, podał bank.

Bank Zachodni WBK planuje sprzedaż portfeli kredytów niepracujących (NPL) - korporacyjnych, MSP i hipotecznych - w IV kw. br i I kw. 2016 roku o łącznej wartości kilkuset milionów złotych, poinformował prezes Mateusz Morawiecki.

Lubelski Węgiel Bogdanka podtrzymuje, że w tym roku wyprodukuje ok. 8,5 mln ton węgla, a IV kw. wydobędzie 2,5 mln ton węgla, poinformował prezes Zbigniew Stopa. Capex w 2015 r. może być niższy niż planowane 380 mln zł.

Bank Zachodni WBK spodziewa się, że jego marża odsetkowa netto, która wyniosła 3,57% w III kw. br., może spaść w IV kwartale tego roku, poinformował prezes Mateusz Morawiecki.

FAM Grupa Kapitałowa zwiększyła zysk netto o 90% r/r do 7 mln zł w I-III kw. 2015 r. dzięki skutkom, jakie zaczęły przynosić działania restrukturyzacyjne i optymalizacyjne spółki, poinformował prezes Paweł Relidzyński.

Elavon ocenia, że - pomimo szeregu wyzwań i bardzo niskiej marżowości - polski rynek akceptacji kart i rozliczeń płatniczych ma potencjał rozwoju, szczególnie w segmencie e-commerce, gdzie nie wyklucza akwizycji. Polski oddział spółki chce systematycznie rozszerzać profil działalności o nowe usługi konsultingowe lub informatyczne, poinformował ISBnews dyrektor generalny Elavon Polska Rafał Gołębiewski.

Marża odsetkowa netto Banku Zachodniego WBK zwiększyła się w skali kwartału do 3,57% w III kw. dzięki wzrostowi portfela kredytów gotówkowych i kredytów dla przedsiębiorstw oraz środków na rachunkach bieżących, podał bank.

Grupa Orbis potwierdza prognozę wskaźnika EBITDA w roku 2015 w przedziale 310-320 mln zł, podał zarząd w komentarzu do wyników.

Grupa Orbis odnotowała 75,80 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 39,88 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

mBank odnotował 319,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 315,5 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie.

Lotos Petrobaltic - spółka zależna Grupy Lotos - planuje zrealizować pierwszą sprzedaż ropy z bałtyckiego złoża B8 pod koniec listopada, podała spółka.

Skonsolidowany oczyszczony wynik operacyjny Grupy Lotos liczony metodą LIFO ("ostatnie przyszło - pierwsze wyszło") wyniósł w III kw. 2015 roku 433 mln zł, zaś wynik EBITDA w tym ujęciu sięgnął 609 mln zł, podała spółka.

Bank Zachodni WBK odnotował 472,72 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 515,9 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie.

Lubelski Węgiel Bogdanka odnotował 56,70 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 80,22 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Robyg wyemitował w ramach oferty prywatnej 600 sztuk niezabezpieczonych 4-letnich obligacji serii P o łącznej wartości nominalnej i emisyjnej 60 mln zł oraz wartości nominalnej i cenie emisyjnej 100 tys. zł każda, podała spółka.

Grupa Lotos odnotowała 249,19 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 35,04 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

d2qvco4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qvco4