Trwa ładowanie...
d3nqnc8

Przegląd prasy gospodarczej, czwartek, 14 października

...

Share
d3nqnc8

14.10. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w czwartek, 14 października.

RZECZPOSPOLITA

Ponad 200 mld zł wynosi wartość 4,4 tys. inwestycji mieszkaniowych zrealizowanych w ostatniej dekadzie. Rynek deweloperski w Polsce jest bardzo rozdrobniony. Tylko około 40 projektów jest wartych więcej niż 400 mln zł każdy. Łączna wartość tych inwestycji wynosi blisko 17 mld zł - podaje Reas. (s.B2)

PARKIET

d3nqnc8

Fundusze inwestycyjne skłoniły PBG do porządków w grupie i przejęcia pakietu kontrolnego w spółce Strateg Caital. Odpowiada ona za budowę kopalni kruszyw. Pieniądze na budowę wykłada PBG, uzyskano je od inwestorów giełdowych. (s.4)

Bogdanka ma kilka razy więcej węgla niż NWR. Kopalnie z grupy są zyskowniejsze i bardziej wydajne niż należące do NWR. Nic dziwnego, że NWR chce przejąć lubelską spółkę. (s.7)

- Rynek spodziewa się, że Eureko niebawem wystawi swój pakiet akcji PZU na sprzedaż. Potwierdzeniem mogą być zapytania banków inwestycyjnych, które sondują rynek. Sprzedaż PZU może być w średnim i długim terminie pozytywna dla notowań tej spółki - ocenia Marek Buczak zarządzający funduszami Quercus TFI. (s.8)

GAZETA WYBORCZA

d3nqnc8

Konsorcjum MyToll, które przegrało wart kilka miliardów złotych przetarg na elektroniczny system poboru opłat dla ciężarówek, odwołało się od decyzji GDDKiA. (s.28)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Zagraniczne koncerny farmaceutyczne ostrzegają, że wycofają leki z Polski. To ich odpowiedź na propozycję nowych regulacji w handlu medykamentami. Ministerstwo Finansów i ekonomiści ostrzegają, że ceny leków wzrosną. (s.A1)

"Prywatyzacja jest ogromnym źródłem kapitału. To dzięki niej w ostatnich trzech latach uruchomiliśmy na rynku 34 miliardy złotych, a w 2011 r. możemy się spodziewać kolejnych 15 miliardów" - napisał w "DGP" Aleksander Grad, minister skarbu. (s.A11)

d3nqnc8

Jan Krzysztof Bielecki, przewodniczący Rady Gospodarczej przy premierze, powiedział, że możliwa jest sprzedaż wszystkich akcji PKO BP posiadanych przez skarb państwa. (s.A14)

PULS BIZNESU

Hawe jest na sprzedaż. Po pakiet większościowy stoki kolejka chętnych - wynika z informacji "PB". Marek Falenta chce wyjść ze spółki do końca I kw. 2011 roku. (s.4)

Idea Bank to nowy projekt Leszka Czarneckiego. Wystartuje w styczniu, łącząc dotychczasowe biznesy wrocławskiego inwestora. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, w jaki segment rynku nowy bank uderzy. Na pewno zajmie się małymi i średnimi firmami. (s.6,7)

d3nqnc8

TP SA nie jest już zainteresowana przejęciem wystawionego na sprzedaż operatora sieci Aster, w przeciwieństwie do wywodzącej się z Gdyni Vectry. Ale, jak zapewnia Tomasz Żurański, prezes Vectry, nic za wszelką cenę. Firma ma plan "B". Może wydać w Warszawie 500 mln zł w ciągu 3-3,4 roku. (s.8)

Zremb idzie na zakupy. Na celowniku są dwa podmioty z nowych branż. Niewykluczona jest niewielka emisja na przejęcia. (s.9)

W środę podczas misji bankowej w Szanghaju Jarosław Myjak, wiceprezes PKO BP, zapowiedział, że jego bank podpisze list intencyjny o współpracy z Industrial Commercial Bank od China (ICBC). Współpraca ma polegać na wspólnym świadczeniu usług finansowych inwestorom chińskim w Polsce, ma także ułatwiać inwestowanie polskich firm w Chinach. (s.10) (PAP)

morb/

d3nqnc8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nqnc8