Trwa ładowanie...
d1w1hbj

Przegląd prasy gospodarczej, czwartek, 20 czerwca

...
Share
d1w1hbj

20.06. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w czwartek, 20 czerwca.

RZECZPOSPOLITA

Największe biura jeszcze silniejsze. Pierwsza trójka touroperatorów - Itaka, TUI Poland i Rainbow Tours - zwiększyła przychody. Ale ten rok może być dla branży słabszy niż ubiegły. (s.B1-B2)

d1w1hbj

Polskie LNG, firma odpowiedzialna za projekt budowy terminalu na skroplony gaz LNG w Świnoujściu, otrzymała dodatkowe wsparcie ze środków unijnych. Zwiększona została kwota dofinansowania w ramach programu operacyjnego infrastruktura i środowisko. Pierwotnie z tego źródła projekt miał być wsparty kwotą 551,8 mln zł. Obecnie jest to już 601,8 mln zł. (s.B2-B3)

Telewizji w internecie jak na lekarstwo. Poza ofertą operatorów płatnej telewizji większość interesujących widzów kodowanych kanałów TV wciąż jest niedostępna w sieci w technologii streamingu wideo. (s.B8)

Amerykanie wyzywają na pojedynek polskich producentów systemów do zarządzania przedsiębiorstwami. Microsoft oficjalnie wprowadził w tym tygodniu na polski rynek nową wersję swojego sztandarowego produktu klasy ERP (do zarządzania przedsiębiorstwem) - Microsoft Dynamics NAV 2013. Zastąpi stopniowo, sprzedawany obecnie, Microsoft Dynamics Navision. (s.B9)

Obecnie z 2,2 mln naszych klientów, blisko 600 tys. korzysta z Getin Up. Wierzymy, że do końca 2015 roku będziemy mieli ok. 1 mln aktywnych rachunków. - powiedział w wywiadzie dla "Rz" Krzysztof Rosiński, prezes Getin Noble Bank. Dodał, ze spółka jest zainteresowana akwizycjami.(s.B16)

d1w1hbj

PARKIET

W ciągu ostatnich kilkunastu dni trzy banki finansujące spółkę ograniczyły bądź wypowiedziały jej umowy kredytowe. Inwestorzy wyprzedają akcje. Będzie wniosek o upadłość? (s.04)

Przyczyną przesunięcia oferty publicznej OT Logistics jest konieczność uzupełnienia dokumentacji związanej z upublicznieniem akcji - wyjaśnia Piotr Chajderowski, prezes OT Logistics. (s.06)

Wyniki finansowe chemicznej spółki w II kwartale mogą okazać się najgorsze w całym 2013 roku - prognozują analitycy. Jeśli popyt na kauczuki nie wzrośnie, to sytuacja Synthosu w przyszłym roku będzie jeszcze trudniejsza. (s.07)

d1w1hbj

GAZETA WYBORCZA

Zobowiązania Alpine Bau wynoszą prawie 2,6 mld euro i są ponad trzykrotnie wyższe od majątku firmy szacowanego na 661 mln euro - poinformował austriacki dziennik "Kurier". W zeszłym roku Alpine Bau miało prawie 460 mln euro straty operacyjnej przy obrotach 1,1 mld euro. (s.18)

Z dopłaty do kredytu w programie "Mieszkanie dla młodych" skorzystają zapewne osoby kupujące nie tylko nowe mieszkania, lecz także te używane. A również ci budujący domy jednorodzinne. (s.20)

PULS BIZNESU

d1w1hbj

Ryzyko z wozu PGE lżej. Długoterminowy kontrakt na dostawy węgla z Kompanii Węglowej ma skłonić PGE do inwestycji w Opolu. (s.2)

Centrum Dializa podleczy szpitale. Spółka chce przejmować rocznie 1-2 lecznice. Płaci samorządom tyle, że rywale łapią się za głowę. (s.3)

Bezwzględna walka pcha ochroniarzy do fuzji. Albo Securitas wyjdzie z Polski, albo przejmie dużego gracza - spekuluje branża. Wojna cenowa robi się coraz ostrzejsza. (s.6)

Prezes Unibepu jest gotów do przejęć. Jeśli kupować firmy, to właśnie teraz - uważa prezes Mikołuszko. Unibep ma na to kilkadziesiąt milionów złotych. (s.11)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Kupujemy w marketach odzież za ponad 2 mld zł. Sieci kuszą nas niskimi cenami i poprawiającą się jakością tekstyliów. (s.A8)

Warunki geologiczne w Polsce są diametralnie inne niż w USA. Potrzeba dziesiątek milionów dolarów zanim poznamy zasobność polskich złóż - uważa Wiesław Prugar, prezes Orlen Upstream. (s.A13) (PAP)

kam/

d1w1hbj

Podziel się opinią

Share
d1w1hbj
d1w1hbj