Trwa ładowanie...
dfwadbk

Przegląd prasy gospodarczej, piątek, 19 lutego

...
Share
dfwadbk

19.02. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w piątek, 19 lutego

RZECZPOSPOLITA

Prezes Energi nie jest zaskoczony zainteresowaniem PGNiG udziałem w prywatyzacji sektora energetycznego. O możliwości wzięcia udziału gazowej grupy w prywatyzacji energetyki mówił niedawno w wywiadzie dla PAP wiceprezes PGNiG Sławomir Hinc. (s.B5)

dfwadbk

Litewskie władze liczą na dalszą współpracę z PKN Orlen i uważają, że sprzedaż Możejek przez płocki koncern byłaby błędem. (s.B5)

Czeska firma EPH jest zainteresowana przejęciem kopalni Silesia. Wcześniej zainteresowana przejęciem tej kopalni była Bogdanka. (s.B8)

Według firmy Audytel wartość polskiego rynku komórkowego spadła w ubiegłym roku o 2,5 proc. ale był to pierwszy spadek w historii polskiego rynku. Audytel podaje, że wartość naszego rynku w roku 2009 wyniosła 25,3 mld zł. (s.B9)

GAZETA WYBORCZA

dfwadbk

TP SA nadużywa swojej pozycji, a cierpią abonenci - przekonuje Brukselę Urząd Komunikacji Elektronicznej. W czwartek przegrał jednak bitwę w tej sprawie. Według prezes UKE winne jest skandaliczne tłumaczenie na angielski. (s.32)

PARKIET

Z 250 sklepów, jakie Redan zamierza otworzyć w ciągu trzech lat, na ten rok zaplanowano uruchomienie 88 placówek. W sumie na koniec roku 2012 Redan chce mieć 614 sklepów. (s.04)

W tym roku konsorcja z udziałem PBG będą starać się o zamówienia wartości 50 mld zł. To dwa razy więcej niż rok wcześniej. (s.05)

dfwadbk

PULS BIZNESU

Serwisy religijne rosną trzy razy szybciej niż reszta internetu. Ale o zyskach mogą tylko pomarzyć. Jednak według prezes Polskich Badań Internetu zarabianie na serwisach religijnych zacznie się prędzej, czy później. (s.04)

Kruk leci na Magellana, żeby mieć dostęp do tańszego finansowania. Według gazety rozmowy już ruszyły. Obydwie spółki należą do stajni Enterprise Inwestors, który ma większościowe pakiety w każdej z nich. (s.06)

ZUS na kluczowe projekty IT zamierza wydać 100 mln zł. Wszystko po to, ab][y podnieść jakość obsługi. Tylko w tym roku ZUS zamierza kupić 10 tys. komputerów, 13 tys. licencji na oprogramowanie 3,4 tys. drukarek i skanerów. (s.08)

dfwadbk

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Poczta Polska zamierza odzyskać klientów, którzy w ostatnich dwóch latach przeszli do konkurencji z kontraktami wartymi już około 80 mln zł. Odzyskanie utraconych klientów biznesowych i zwiększenie udziału w rynku dostawy paczek to teraz strategiczne cele polskiej poczty. (s.C3)

PKN Orlen szuka sposobu na wznowienie dostaw ropy do Możejek rurociągiem Przyjaźń. Chce aby rządy Polski i Litwy wspólnie poprosiły Brukselę o interwencję. (s.C4) (PAP)

pif/

dfwadbk

Podziel się opinią

Share
dfwadbk
dfwadbk