Trwa ładowanie...
dxviypg
dxviypg

Przegląd prasy gospodarczej, poniedziałek 11 kwietnia

...
Share
dxviypg

11.04. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w poniedziałek, 11 kwietnia.

RZECZPOSPOLITA

Powstanie węglowy gigant wart 10 mld złotych? Jeszcze w kwietniu ma zapaść decyzja o formie konsolidacji górnictwa. Węglokoks ma przejąć nie tylko Katowicki Holding Węglowy, ale i Kompanię Węglową. Debiut giełdowy grupy możliwy w 2012 roku. (s.B1)

dxviypg

W tym roku nie będzie przetargu na częstotliwości przeznaczone na ultraszybki Internet w technologii LTE. Powodem jest brak porozumienia z wojskiem, które miało uwolnić częstotliwości. Operatorów opóźnienie nie martwi, bo przesuną się wydatki na budowę sieci przesyłu danych z prędkością do 100 Mb/s. (s.B2)

Spółka Agory po cichu procesuje się z udziałowcem. Kinowa spółka Agory, Helios, od czterech lat spiera się w sądzie z mniejszościowym udziałowcem. Dla rynku to niespodzianka. (s.B4)

Zyski Enei pójdą w górę. Prezes zapowiada w tym roku osiągniecie znacznie wyższego wyniku, niż 620 mln zł. (s.B4)

PKP Cargo podnosi prognozy. O ok. 20 mln zł, do 80 mln zł, ma się poprawić w tym roku zysk netto spółki, która szykuje się do prywatyzacji. (sB5)

dxviypg

GAZETA WYBORCZA

Jeśli baryłka ropy będzie kosztować 300 USD, to nie dłużej niż tydzień czy miesiąc. Bardzo szybko załamie się popyt i cena zjedzie do 50 USD - ocenia główny ekonomista PKN Orlen. (s.27)

PARKIET

Na rynku wciąż brakuje opon, a ich ceny rosną. Dębica pracuje pełną parą, wyda nawet 200 mln zł na modernizację. Prezes spółki nie widzi przeciwwskazań, by co najmniej połowa z zysku na 2010 r. trafiła do akcjonariuszy. (s.1,6)

dxviypg

O niecałe 2 proc. niższe niż przed rokiem były w I kw. 2011 roku przychody grupy TP SA, szacują analitycy. (s.1,4)

Bakalland chce rosnąc szybciej niż rynek, który zwyżkuje w tempie 12-13 proc. rocznie. Grupa prowadzi rozmowy o przejęciu kolejnych firm spożywczych. Do transakcji może dojść w tym roku. (s.1,4)

E czerwcu na rynku NC zadebiutuje Esotiq, firma handlująca bielizną damską oraz męską, w zeszłym roku wydzielona z odzieżowej grupy LPP. (s.4)

Załoga JSW dała zielone światło do strajku - wynika z nieoficjalnych informacji. Dziś wyniki referendum strajkowego. (s.5)

dxviypg

Enea zapowiada poprawę wyników m.in. dzięki cięciu kosztów. W ciągu trzech lat mają wynieść 190 mln zł. (s.5)

Nie będzie emisji akcji ZUK Stąporków. Zamiast podwyższać kapitał spółka zaciągnie kredyt. Rosnąca liczba zamówień może spowodować podniesienie prognozy wyników. Nie będzie dywidedny z zysku za 2010 rok. (s.7)

Sprzedaż Skarbca spaliła na panewce. Z rozmów z Enterprise Investors, właścicielem Skarbiec Asset Management Holding, wycofał się kolejny podmiot - wynika z informacji "Parkietu". Innych chętnych nie ma. (s.8)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

dxviypg

Fundusze zainteresowane przejęciem Polkomtela łączą siły. Uznały, że wspólna inwestycja zmniejsza ryzyko. Niewykluczone, że ofertę we współpracy z funduszami złoży też Zygmunt Solorz-Żak. (s.A12)

Marvipol skupi akcje, aby drożej sprzedać nowe. Warszawski deweloper jeszcze w tym roku chce przeprowadzić emisję akcji za 50 mln zł. Dopiero co uplasował na rynku obligacje za ponad 39 mln zł. (s.A16)

Getin Holding chce, żeby jego ukraińska spółka Plus Bank w ciągu 2-3 lat znalazła sie w pierwszej dziesiątce banków uniwersalnych. (s.A19)

PULS BIZNESU

150 osób będzie pracować w Pile w centrum usług zajmujących się kadrami i płacami PZU. (s.3)

Zachód nie chce Lotosu. Marże się kurczą, Bruksela przykręca ekologiczną śrubę. Koncerny więc same wyprzedają rafinerie. Szanse na badanie gdańskiej grupy mają firmy rosyjskie i jedna chińska. (s.8)(PAP)

seb/

dxviypg

Podziel się opinią

Share
dxviypg
dxviypg