Trwa ładowanie...
d2ekvl3
d2ekvl3

Przegląd prasy gospodarczej, środa, 13 czerwca

...
Share
d2ekvl3

13.06. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w środę, 13 czerwca.

RZECZPOSPOLITA

Polskie lotniska obsłużyły w maju 2012 ponad 2,3 mln osób. To średnio o 35,7 proc. więcej niż przed rokiem. (s.B3)

d2ekvl3

Rada nadzorcza Lotosu będzie głosować nad składem zarządu kolejnej kadencji dopiero w przyszłym tygodniu. (s.B4)

Nie oszczędzamy na mediach i rozrywce. W 2016 r. światowe wydatki na te sektory sięgną 2,1 bln USD. (s.B5)

Polski Bank Przedsiębiorczości, który 6 czerwca wypowiedział PBG umowy kredytowe, zapowiedział wykonywanie przysługujących mu praw na podstawie umów zastawniczych. Przedmiotem zastawu są akcje Hydrobudowy Polska i Aquy. (s.B6)

Zakupy akcji dokonane przez fundusze emerytalne w minionym miesiącu mogły sięgnąć 400-550 mln zł - wynika z wyliczeń "Rz". (s.B9)

d2ekvl3

Nasz rząd będzie musiał zmienić założenia budżetowe jeśli Ateny wyjdą z eurolandu - ocenia Dariusz Rosati, szef Sejmowej Komisji Finansów Publicznych. (s.B16)

PARKIET

PZU OFE skupuje akcje Azotów Tarnów i tylko od 30 maja wydało na ten cel 3,7 mln zł. Dokupiło ok. 100 tys. papierów do 3,2 mln już posiadanych. Za walory płaciło nawet 39,37 zł. (s.1,6)

Specjalizująca się w usługach budowlano-montażowych Elektrobudowa stawia na dywersyfikację portfela zleceń. Główny nacisk położy na realizację kontraktów dla energetyki. (s.4)

d2ekvl3

W trakcie najbliższych tygodni Skarb Państwa może podjąć decyzję ws. sprzedaży Trzemeszna. "Mamy nadzieję, że nasza oferta zostanie zaakceptowana. Odpowiedzi MSP spodziewamy się na przełomie czerwca i lipca, a najpóźniej do połowy przyszłego miesiąca" - powiedział Wojciech Faszczewski, prezes Pepeesu. (s.5)

Komputronik, dystrybutor sprzętu IT, liczy się z tym, że spowolnienie gospodarcze może mieć wpływ na decyzje zakupowe klientów. Dlatego ogranicza inwestycje i zapowiada się skupienie na utrzymaniu wyników. (s.5)

GAZETA WYBORCZA

Nasi przedsiębiorcy nie chcą przejmować innych firm, nie chcą inwestować za granicą i częściej niż do tej pory myślą o sprzedaniu swoich firm. (s.20)

d2ekvl3

Koniec z budową dróg za pieniądze z Brukseli. Za to na więcej będą mogli liczyć przedsiębiorcy, ale zamiast dotacji częściej dostaną pożyczki. Tak resort rozwoju chce dzielić europejskie fundusze od 2014 r. (s.22)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

W ciągu I kw. grunty rolne podrożały aż o 22 proc. Najwięcej w okolicach wielkich miast. Dla inwestorów to bezpieczna lokata kapitału. (s.A1,A11)

Hiszpańska prokuratura prowadzi postępowanie przeciwko zarządom co czwartego banku regionalnego (cajas). Przecieki ze śledztwa ukazują obraz powszechnej korupcji i niekompetencji. Właśnie patologiczne cajas dostaną wartą 100 mld euro unijną pomoc. (s.A1,A6)

d2ekvl3

Przedstawiciele Związków Zawodowych ZCH Police, spółki z grupy Azotów Tarnów, namawiają akcjonariuszy do skorzystania z oferty skupu akcji, jaką przedstawił Acron. "Jest to bardzo poważny inwestor, z którym należy rozmawiać, a nie mówić nie, bo nie, jak to uczyniono w Tarnowie" - piszą związkowcy w zakładowym biuletynie. (s.A11)

PwC uważa, że za 4 lata 14 mln Polaków będzie korzystać z sieci przez tablety i smartfony. (s.A12)

PULS BIZNESU

Pięć lat zajęło towarzystwom wyjście na plus w OC komunikacyjnym. W I kw. zarobiły blisko 28 mln zł. (s.2)

Na polski rynek wchodzi McFit, niemiecki potentat z branży fitness. (s.4)

Segment online będzie numerem jeden na rynku reklamy już za cztery lata - prognozuje PwC. (s.7)

Małe i średnie spółki budowlane, energetyka oraz wybrane banki to inwestycyjne typy analityków DI BRE. (s.21) (PAP)

morb/

d2ekvl3

Podziel się opinią

Share
d2ekvl3
d2ekvl3