Trwa ładowanie...
d4fzy1p

Przegląd wiadomości ze spółek, środa godz. 20

Przegląd wiadomości ze spółek, środa 9 lipca godz. 20
Share
d4fzy1p

AGIOFUNDS TFI

AgioFunds TFI ma obecnie ponad 1 mld zł aktywów, a do końca 2014 roku chce pozyskać jeszcze blisko 200 mln zł nowych aktywów - poinformował AgioFunds TFI w komunikacie.

AgioFunds TFI ma w planach uruchomienie parasola Agio Plus FIO oraz rozwój działalności w obszarze funduszy inwestycyjnych zamkniętych. Chce się specjalizować w niszowych obszarach, takich jak nieruchomości i wierzytelności.

d4fzy1p

Obecnie AgioFunds TFI oferuje 16 funduszy i subfunduszy inwestujących w różne klasy aktywów.

W samym 2014 roku portfel AgioFunds TFI powiększył się o 4 fundusze inwestycyjne zamknięte, w tym AGIO Nieruchomości Komercyjnych FIZ AN, a także rozwiązanie w całości oparte na handlu algorytmicznym - Metrum FIZ.

"W KNF czeka także wniosek na utworzenie naszego parasola detalicznego - AGIO Plus FIO. W planach mamy również rozwój działalności w obszarze funduszy dedykowanych. Na początku roku zarządzaliśmy 4 funduszami tego typu, obecnie jest ich 7" - powiedział prezes AgioFunds TFI Adam Dakowicz, cytowany w komunikacie.

"Do końca roku chcemy utworzyć jeszcze minimum 6 nowych funduszy dedykowanych, prace nad nimi już trwają" - dodał.

d4fzy1p

INVENTUM TFI/ MEX POLSKA

Fundusze zarządzane przez Inventum TFI zmniejszyły zaangażowanie w Mex Polska do 4,97 proc. udziałów w kapitale i głosów na WZ - podała Mex Polska w komunikacie.

Przed zmianą fundusze Inventum TFI miały 5,78 proc. udziałów w kapitale i głosów na WZ Mex Polska.

T.C.CAPITAL/ HYGIENIKA

d4fzy1p

T.C. Capital zgłosiła projekt uchwały na zwołane na 30 lipca walne Hygieniki, aby ta spółka skupiła do 1 mln akcji własnych po cenie za jedną akcję nie niższej niż 1,75 zł i nie wyższej niż 2,53 zł - podała Hygienika w komunikacie.

Zgodnie z zaproponowaną uchwałą Hygienika miałaby utworzyć kapitał rezerwowy na nabycie akcji własnych w wysokości 2,6 mln zł. Z kolei sam skup miałby trwać do 30 czerwca 2017 roku.

T.C. Capital jest największym akcjonariuszem Hygieniki i ma 13,13 proc. jej akcji.

d4fzy1p

Podziel się opinią

Share
d4fzy1p
d4fzy1p