Prześwietlenie pracodawców

O pomyśle na badania Pracodawca Roku, możliwościach studentów na rynku pracy oraz ich preferencjach zawodowych opowie Koordynator Narodowy Badania Pracodawca Roku 2011, Natalia Koper.

Prześwietlenie pracodawców

- prof. dr hab. Janina Jóźwiak – przewodnicząca, Dyrektor Instytutu Statystyki i Demografii w Szkole Głównej Handlowej,
- prof. dr hab. Małgorzata Rószkiewicz, Zakład Metod Badań Marketingowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie,
- dr Stanisław Kluza, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego w latach 2006 – 2011,
- mgr Sebastian Stolorz, Department of Economics, State University of New York, doradca w Banku Światowym.

*Magazyn Rekruter: *Czy zauważyliście znaczące zmiany w pozycjach w rankingu na przełomie lat? Jeśli tak to jakie?

Natalia Kopeć: W ciągu ostatnich lat wiele firm poprawiło i uatrakcyjniło swoje oferty kierowane dla studentów, widoczny jest rosnący wzrost zaangażowania w życie studenckie. Od kilku lat szczyt rankingu zajmuje sektor finansowy. Zauważalne jest jednak, że spada pozycja banków na rzecz firm zajmujących się audytem i doradztwem podatkowym oraz konsultingiem. Wysokie miejsca zajmują także korporacje z branży FMCG, szczególnie te o silnej marce, zachęcające studentów ciekawą ofertą praktyk.

Magazyn Rekruter: Od 1994 metodologia badań się nie zmieniła. Czy nie sądzicie Państwo, że powinna być aktualizowana wraz ze zmieniającym się rynkiem pracy?

Natalia Kopeć: W tym roku planujemy odświeżenie metodologii, co wiąże się ze zwiększeniem ilości ankiet, które chcemy zebrać wśród studentów. Jednak wszystkie zmiany, które zajdą, nie zaburzą wiarygodności i stabilności projektu, a jedynie pozwolą nam dotrzeć do większej grupy studentów. Ogólne ramy metodologii pozostaną bez zmian, aby zachować charakter badania i móc przeprowadzać porównanie wyników tej edycji z poprzednimi. To też jeden z głównych powodów nie wprowadzania drastycznych modyfikacji. Chcemy, aby nasze badanie pozwalało na uzyskanie nie tylko aktualnej opinii studentów, ale także głębszą analizę bazującą na dwudziestu edycjach projektu.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)