Trwa ładowanie...
d1e5rzr

Przetestują 200 tys. mieszkańców. Miasto w Portugalii chce "normalności" w wakacje

Władze Cascais, nadmorskiego miasteczka nieopodal Lizbony, zamierzają przetestować wszystkich mieszkańców na obecność przeciwciał. Ma to pomóc w normalnym funkcjonowaniu kurortu w sezonie letnim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odmrażanie gospodarki, to także odmrażanie turystyki. Czy w te wakacje będziemy mogli podróżować? Wciąż niewiele wiadomo
Odmrażanie gospodarki, to także odmrażanie turystyki. Czy w te wakacje będziemy mogli podróżować? Wciąż niewiele wiadomo (Flickr)
d1e5rzr

5 tys. testów tygodniowo - na takie tempo liczą władze Cascais. Jak donosi agencja Reuters, w ten sposób samorządowcy chcą wspomóc odmrażanie gospodarki. Masowe testy mają zniwelować ryzyko zakażeń w regionie.

W sumie w tym turystycznym miasteczku przebadanych miałoby zostać ok 200 tys. mieszkańców. Dzięki temu życie w okresie wakacji ma się tam odbywać możliwie normalnie.

Badania to niejedyna inicjatywa, która ma tę normalność wspierać. Aby dać ludziom poczucie bezpieczeństwa i zachęcić do korzystania z lokalnych atrakcji, przedstawiciele Cascais mają zapewnić też staranną kontrolę targów żywności, bezpłatne autobusy, automaty z maskami. W planach jest również odpowiednie znakowanie powierzchni w parkach, aby ułatwić trzymanie dystansu społecznego piknikującym.

d1e5rzr

Obejrzy też: Wakacje 2020 do odwołania? Szumowski: Będą, ale najpewniej z wirusem

W Portugalii odnotowano w sumie blisko 30 tys. zakażeń. Zmarło tam prawie 1,3 tys. osób. Od pewnego czasu jednak Portugalia, podobnie jak Polska, stopniowo odmraża gospodarkę.

Kiedy Polacy będą mogli wybrać się do Portugalii bez większych przeszkód, choć oczywiście z pewnymi obostrzeniami? Być może już w wakacje. Rąbka tajemnicy na ten temat uchylił w sobotę Marcin Horała, wiceminister infrastruktury.

d1e5rzr

Na razie pewne jest jedno - od 1 czerwca wrócą loty krajowe w Polsce. Druga faza - z jeszcze niesprecyzowanym terminem - zakłada loty do krajów europejskich, gdzie sytuacja epidemiczna nie jest gorsza niż w Polsce. Trzeci etap to loty międzykontynentalne, ale także o ustabilizowanej sytuacji epidemicznej.

Wiemy już także nieco o tym, jak mogą wyglądać same loty. Toaleta tylko na żądanie, ograniczone posiłki na pokładzie, do tego obowiązkowe maseczki oraz zakaz chodzenia po samolocie - to niektóre z nowych zasad.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1e5rzr

Podziel się opinią

Share
d1e5rzr
d1e5rzr