Trwa ładowanie...

Przewozy Regionalne odwołują ok. 26 pociągów na Śląsku

Przewozy Regionalne będą mieć problemy z uruchomieniem w piątek rano ok. 26 pociągów w rejonie aglomeracji śląskiej w relacjach: Katowice-Oświęcim, Oświęcim-Czechowice. Jest to związane ze złożeniem zwolnień lekarskich przez 20 maszynistów.

Przewozy Regionalne odwołują ok. 26 pociągów na ŚląskuŹródło: Jupiterimages
dtu2t1h
dtu2t1h

Taką informację od PR dostały w nocy z czwartku na piątek PKP Polskie Linie Kolejowe, które są zarządcą infrastruktury.

- Do godz. 6.40 nie wyjechało sześć pociągów - powiedział PAP Krzysztof Łańcucki z PKP PLK. Dodał, że pasażerowie mogą korzystać z komunikacji zastępczej m.in. autobusowej, pociągów TLK PKP Intercity oraz Kolei Śląskich, które uruchomiły pociągi na najbardziej uczęszczanym odcinku Sosnowiec Główny-Katowice-Tychy Lodowisko. Przejeżdżające przez te stacje pociągi TLK, będą zabierały pasażerów bez pobierania dodatkowych opłat. - Na wszystkich trasach pasażerowie mają czym dojechać. Opóźnienia w wyjeździe, jeśli w ogóle wystąpią, mogą sięgać ok. 30 minut - dodał.

W PKP PLK zostało powołane Centrum Zarządzania Kryzysowego, które - jak powiedział Łańcucki - monitoruje na bieżąco sytuację.

dtu2t1h

Jak podaje PKP PLK, planowane jest wprowadzenie komunikacji zastępczej na odcinkach Żywiec-Katowice, Rybnik-Bielsko Biała, Bielsko Biała-Katowice, Sosnowiec Gł.-Tychy Lodowisko.

Przejeżdżające przez te stacje pociągi PKP Intercity, będą zabierały pasażerów bez pobierania dodatkowych opłat i nie będą realizowały dodatkowych postojów - informuje spółka. Apeluje też do pasażerów, by wcześniej przybyli na dworzec i sprawdzili możliwość odbycia podróży.

W czwartek związki zawodowe alarmowały, że ponad 1,4 tys. pracowników śląskiego zakładu PR nie dostało w terminie pensji.

- Sytuacja jest tak napięta, że obawiamy, że może nawet dojść do spontanicznego strajku i zatrzymania pociągów w regionie - mówił szef Solidarności w zakładzie Mariusz Samek.

dtu2t1h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtu2t1h