Trwa ładowanie...
ceny wody i ścieków

Przez 3 lata nie będzie podwyżek cen wody i ścieków w Bydgoszczy. Taryfy już zatwierdzone

Bydgoszczanie mogą odetchnąć z ulgą - co najmniej przez kolejne trzy lata nie zapłacą więcej za wodę i ścieki. Państwowy regulator właśnie zatwierdził taryfy, które zaproponowała spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacja.

Share
Przez 3 lata nie będzie podwyżek cen wody i ścieków w Bydgoszczy. Taryfy już zatwierdzone
Źródło: Pixabay.com
dh8icfu

Ceny zostaną utrzymane na dotychczasowym poziomie - 5,15 zł brutto za metr sześcienny wody i 5,27 zł za m sześc. ścieków.

Według miejskiej spółki brak konieczności wprowadzenia podwyżek to efekt wieloletnich inwestycji i ograniczania kosztów. Prezes MWiK Stanisław Drzewiecki podkreśla, że suma inwestycji w ostatnich 20 latach to 1,35 mld zł - połowę wyłożyła UE.

Wideo: woda nie będzie drożeć. Wody Polskie mają sprawdzać ceny

Opłaty za wodę i ścieki w Bydgoszczy nie były podnoszone już od sześciu lat. Co ciekawe, dwa lata temu stawki zostały nawet lekko obniżone.

dh8icfu

Bydgoszcz należy do miast, które nie zdecydowały się na podwyżkę cen wody i ścieków. Wiele gmin uznało, że bez wzrostu cen się nie obejdzie.

Na wiosnę powołane przez rząd PiS Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, które ma czuwać nad cenami wody i ścieków w Polsce, zostało wręcz "zalane" wnioskami spółek z propozycjami cenników. Łącznie wpłynęło 2547 wniosków ws. zatwierdzenia cenników. Dotychczas wydano 1240 decyzje, a ponad 500 oczekuje na podpis.

Termin przesyłania wniosków taryfowych upłynął 12 marca i od tej daty zaczął płynąć 45-dniowy termin na zatwierdzenie nowych taryf.

dh8icfu

Najwyższy wzrost cen zaproponował wrocławski MPWiK. Zgodnie ze zgłoszonym projektem taryf, zaplanowano podwyżki aż o 12 proc. Przedsiębiorstwo tłumaczyło to kosztownymi inwestycjami.

dh8icfu

Podziel się opinią

Share
dh8icfu
dh8icfu