Trwa ładowanie...
d22gc5o

PZU ma zgodę Komitetu Antymonopolowego Ukrainy na przejęcie Alior Banku

Warszawa, 03.09.2015 (ISBnews) - Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) uzyskał zgodę Komitetu Antymonopolowego Ukrainy na przejęcie Alior Banku. Tym samym spełnił się jeden z warunków zawieszających transakcji, podało PZU.

Share
d22gc5o

"Zarząd Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń spółka akcyjna niniejszym informuje, że w dniu 2 września 2015 r. powziął informację, że zgodnie z ogłoszeniem na oficjalnej stronie internetowej Komitetu Antymonopolowego Ukrainy (AMCU). AMCU wyraził swoją zgodę na nabycie przez PZU SA akcji Alior Bank spółka akcyjna z siedzibą w Warszawie, uprawniających PZU SA do wykonywania więcej, niż 25% głosów w najwyższym organie banku" - czytamy w komunikacie.

Przedmiotowa decyzja powoduje spełnienie się jednego z warunków zawieszających umowy zawartej w dniu 30 maja 2015 r. między PZU SA a akcjonariuszami banku tj. spółką Alior Lux S.? r.l. & Co. S.C.A. oraz spółką Alior Polska sp. z o.o. na mocy której, po spełnieniu warunków w niej wskazanych, PZU SA nabędzie łącznie 18 318 473 akcji banku, stanowiących około 25,25% kapitału zakładowego banku oraz ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu banku, podano także.

Na początku sierpnia br. prezes Urzędu Ochrony konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie przez PZU spółki Alior Bank. Przeprowadzone postępowanie wykazało, że koncentracja nie będzie miała negatywnego wpływu na konkurencję i sytuację konsumentów.

d22gc5o

Kilka dni temu członek zarządu PZU Przemysław Dąbrowski poinformował, że spodziewa się, iż w ciągu 1-2 miesięcy PZU zamknie postępowanie przejęcia aktywów Alior Banku.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi. Aktywa grupy PZU wyniosły 67,57 mld zł na koniec 2014 r.

(ISBnews)

d22gc5o

Podziel się opinią

Share
d22gc5o
d22gc5o