Trwa ładowanie...
dz9kr0z
dz9kr0z

PZU: Spełnił się ostatni warunek zawieszający przejęcie Lietuvos Draudimas

Warszawa, 10.10.2014 (ISBnews) - PZU uzyskało zgodę litewskiego organu antymonopolowego na nabycie akcji Lietuvos Draudimas AB od Royal & Sun Alliance Insurance plc, co oznacza, że spełnione zostały wszystkie warunki zawieszające tę transakcję, podał ubezpieczyciel.
Share
dz9kr0z

"Zgoda została wydana pod warunkiem dokonania sprzedaży przez PZU SA biznesu obejmującego ubezpieczenia auto casco oraz biznesu obejmującego ubezpieczenia mieszkań i domów na rzecz podmiotu trzeciego w określonym terminie. Biznes mający stanowić przedmiot sprzedaży obejmuje prawa i obowiązki wynikające z ubezpieczeń auto casco oraz prawa i obowiązki wynikające z ubezpieczeń mieszkań i domów PZU Lietuva UAB według stanu do dnia decyzji jak również środki trwałe i umowy zawarte przez PZU Lietuva w związku z powyższymi typami ubezpieczeń" - czytamy w komunikacie.

Na początku miesiąca członek zarządu PZU Przemysław Dąbrowski informował, że PZU oczekuje, iż 31 października sfinalizuje transakcję przejęcia Lietuvos Draudimas. Spółka przyspieszyła z procesem przejęcia spółki estońskiej.

Pod koniec lipca PZU uzyskało zgodę Banku Litwy na nabycie akcji Lietuvos Draudimas AB.

dz9kr0z

Grupa PZU informowała w drugiej połowie kwietnia, że podpisała z Royal & Sun Alliance Insurance plc umowy zakupu trzech ubezpieczycieli działających w krajach bałtyckich za łączną kwotę 258 mln euro, podała spółka. Grupa ma zapłacić ok. 180 mln euro za Lietuvos Draudimas AB, ok. 48 mln euro za AAS Balta i ok. 30 mln euro za estoński oddział Codan Forsikring A/S.

Na początku lipca PZU uzyskało wszystkie niezbędne zgody i zamknęło transakcję nabycia akcji AAS Balta, lidera łotewskiego rynku ubezpieczeniowego.

(ISBnews)

dz9kr0z

Podziel się opinią

Share
dz9kr0z
dz9kr0z