Trwa ładowanie...
d17jciy

Rafako i chiński CPECC rozważają realizację kontraktu na Jaworzno bez NCPE

10.10. Warszawa (PAP) - Rafako i China Power Engineering Consulting Group Corporation (CPECC) rozważają realizację kontraktu na budowę bloku w Jaworznie bez udziału innej...

d17jciy

10.10. Warszawa (PAP) - Rafako i China Power Engineering Consulting Group Corporation (CPECC) rozważają realizację kontraktu na budowę bloku w Jaworznie bez udziału innej chińskiej spółki NCPE - podało Rafako w komunikacie.

Rafako podało, że zawarło z CPECC umowę, na podstawie której CPECC potwierdziło gotowość samodzielnej realizacji wszystkich zobowiązań wynikających z umowy o współpracy.

W lipcu Rafako zawarło z CPECC i NCPE umowę o współpracy dotyczącą wspólnej realizacji kontraktu na budowę bloku w Elektrowni Jaworzno.

W przetargu na budowę bloku o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III Tauron wybrał ofertę konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa za 4,4 mld zł netto. Ważność oferty zwycięskiego konsorcjum upływała pierwotnie z końcem lipca. Do tego czasu spółki powinny przedstawić gwarancje bankowe, ale tego nie zrobiły. Termin ważności oferty był już przesuwany, obowiązuje teraz do 31 października 2013 roku.

Niedawno wiceprezes Rafako Krzysztof Burek informował PAP, że Rafako finalizuje prace związane z przedłożeniem zamawiającemu gwarancji dobrego wykonania, która jest niezbędna do podpisania umowy na budowę bloku. Jeśli konsorcjum nie przedstawi tych gwarancji, przetarg zostanie unieważniony.(PAP)

pel/ ana/

d17jciy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17jciy