Trwa ładowanie...
ycipk-4g03wt

Rafał Milczarski – kim jest prezes zarządu PLL LOT?

Rafał Milczarski jest prezesem zarządu PLL LOT od 28 stycznia 2016 roku. Już wcześniej miał bogate międzynarodowe doświadczenie w branży transportowej. Kim jest Rafał Milczarski?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafał Milczarski – prezes zarządu PLL LOT
Rafał Milczarski – prezes zarządu PLL LOT (SPL/East News)
ycipk-4g03wt

Rafał Milczarski – prezes zarządu PLL LOT

Rafał Milczarski urodził się w 1977 roku i jest absolwentem wydziału ekonomii Uniwersytetu Cambridge. Już podczas studiów odbywał praktyki w wielu międzynarodowych firmach – m.in. w banku UBS w Zurychu oraz JP Morgan w Londynie.

Zanim Milczarski został prezesem zarządu PLL LOT pracował w branży transportowej – w dziale logistyki morskiej i kolejowej firmy Foster Yeoman Limited w Wielkiej Brytanii. Współtworzył również Kolej Bałtycką S.A. – jednego z pierwszych prywatnych przewoźników kolejowych w kraju.

ycipk-4g03wt

W 2005 roku Rafał Milczarski wraz z inwestorem branżowym Freightliner Group z Wielkiej Brytanii założył firmę Freightliner PL – towarowego przewoźnika kolejowego. Firmę rozwinął od startup'u i doprowadził do osiągnięcia kilkuprocentowego udziału w rynku przewozów klejowych w Polsce. Rafał Milczarski jest również założycielem i byłym prezesem niemieckiej spółki zależnej - Freightliner DE oraz Związku Niezależnych Przewoźników Kolejowych.

28 stycznia 2016 roku Rafał Milczarski objął posadę prezesa zarządu PLL LOT.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4g03wt

ycipk-4g03wt
ycipk-4g03wt