Trwa ładowanie...

Rafał Milczarski – kim jest prezes zarządu PLL LOT?

Rafał Milczarski jest prezesem zarządu PLL LOT od 28 stycznia 2016 roku. Już wcześniej miał bogate międzynarodowe doświadczenie w branży transportowej. Kim jest Rafał Milczarski?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Rafał Milczarski – kim jest prezes zarządu PLL LOT?Źródło: SPL/East News
d269ljj
d269ljj

Rafał Milczarski – prezes zarządu PLL LOT

Rafał Milczarski urodził się w 1977 roku i jest absolwentem wydziału ekonomii Uniwersytetu Cambridge. Już podczas studiów odbywał praktyki w wielu międzynarodowych firmach – m.in. w banku UBS w Zurychu oraz JP Morgan w Londynie.

Zanim Milczarski został prezesem zarządu PLL LOT pracował w branży transportowej – w dziale logistyki morskiej i kolejowej firmy Foster Yeoman Limited w Wielkiej Brytanii. Współtworzył również Kolej Bałtycką S.A. – jednego z pierwszych prywatnych przewoźników kolejowych w kraju.

W 2005 roku Rafał Milczarski wraz z inwestorem branżowym Freightliner Group z Wielkiej Brytanii założył firmę Freightliner PL – towarowego przewoźnika kolejowego. Firmę rozwinął od startup'u i doprowadził do osiągnięcia kilkuprocentowego udziału w rynku przewozów klejowych w Polsce. Rafał Milczarski jest również założycielem i byłym prezesem niemieckiej spółki zależnej - Freightliner DE oraz Związku Niezależnych Przewoźników Kolejowych.

d269ljj

28 stycznia 2016 roku Rafał Milczarski objął posadę prezesa zarządu PLL LOT.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d269ljj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d269ljj