Trwa ładowanie...
d1nx7q9
d1nx7q9

Rafalska: ponad 2 mln polskich rodzin skorzysta z programu 500+ (krótka2)

Z programu 500+ skorzysta ponad 2 mln polskich rodzin, a ponad 3 mln polskich dzieci może otrzymać świadczenie wychowawcze - powiedziała we wtorek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.
Share
d1nx7q9

"To jest bardzo ważny projekt dla polskich rodzin. (...) Polskie rodziny czekają na ten projekt" - oceniła.

Jak mówiła, jest to "rozwiązanie systemowe, które stanowić będzie bardzo ważny element polityki rodzinnej, który będzie prowadził rząd Prawa i Sprawiedliwości".

Podkreśliła, że projekt ustawy zawiera dwa elementy. Pierwszy dotyczy "pomocy państwa o charakterze socjalnym, który opiera się o wprowadzone kryterium dochodowe" i wypłacany będzie na pierwsze dziecko; ubiegać się będą o nie mogły rodziny o niskich dochodach.

d1nx7q9

Drugi "element wsparcia, jest adresowany bez kryterium dochodowego do każdej polskiej rodziny" z dwójką i więcej dzieci.

"Chciałabym, żeby równowaga w tej dyskusji, debacie publicznej koncentrowała się na całości projektu. Nie tylko na tym elemencie socjalnym, który równocześnie jest wspierany przez ustawę o pomocy społecznej" - zaznaczyła.

"Z naszej ustawy skorzysta 2 mln 700 polskich rodzin, a dzieci - o ponad milion więcej, a więc ponad 3 mln 700 polskich dzieci może otrzymać świadczenie wychowawcze. Naprawdę takiej ustawy w Polsce nie było" - podkreśliła minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Rafalska zapewniła, że w rządowym projekcie nie będzie korekty związanej z wprowadzeniem dodatkowego kryterium dochodowego dla osób, które mają bardzo dobrą sytuację materialną. "Mówimy wyraźnie jest kryterium, które dotyczy rodzin o niskich dochodach - 800 zł i 1200 - jeżeli rodzina jest z dzieckiem niepełnosprawnym. Żadne inne dodatkowe kryterium nie będzie wprowadzone" - podkreśliła.

d1nx7q9

Podziel się opinią

Share
d1nx7q9
d1nx7q9