Trwa ładowanie...
dhj5atn

Resort transportu podtrzymuje plan sprzedaży TK Telekom do końca '12

08.11. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Transportu podtrzymuje, że sprzedaż TK Telekom nastąpi do końca 2012 roku - poinformował resort w materiałach na posiedzenie komisji...

dhj5atn
dhj5atn

08.11. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Transportu podtrzymuje, że sprzedaż TK Telekom nastąpi do końca 2012 roku - poinformował resort w materiałach na posiedzenie komisji infrastruktury.

We wrześniu PKP podały, że w związku z wygaśnięciem wyłączności na negocjacje udzielonej na rzecz konsorcjum Hawe i IT Polpager, zarząd PKP zdecydował o podjęciu równoległych negocjacji w sprawie sprzedaży udziałów w TK Telekom także z pozostałymi podmiotami zainteresowanymi nabyciem telekomunikacyjnej spółki, czyli z GTS oraz z Netią.

Pod koniec lipca zarząd PKP podjął decyzję o wybraniu do dalszych negocjacji trzech podmiotów spośród chętnych na zakup TK Telekom: GTS Poland, Netię oraz konsorcjum firm Hawe i IT Polpager. Konsorcjum Hawe i IT Polpager otrzymało wtedy wyłączność na negocjacje do 21 września, a PKP zapowiadało, że w przypadku upływu okresu wyłączności dla Hawe/IT Polpager, rozpocznie równoległe negocjacje z GTS oraz z Netią.

Spółka TK Telekom powstała w 2001 r. pod nazwą Telekomunikacja Kolejowa. Jej udziałowcami są: w 61,97 proc. Skarb Państwa, w 38,03 proc. - PKP SA. Firma zajmuje się świadczeniem usług dzierżawy łączy i dostarczania internetu, a na jej sieć składa się ponad 6 tys. km kabli światłowodowych, 22 tys. km kabli miedzianych. (PAP)

kuc/ kam/ asa/

dhj5atn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhj5atn