Trwa ładowanie...
d2sxgij

Rockcastle kupiła CH Platan w Zabrzu od Triuva za 51,8 mln euro

Warszawa, 09.12.2015 (ISBnews) - Rockcastle Global Real Estate nabyła od Triuva Centrum Handlowe Platan w Zabrzu za 51,8 mln euro, podała Cushman & Wakefield, która doradzała Rockcastle przy transakcji.

Share
d2sxgij

"Centrum Handlowe Platan ma świetną lokalizację, wielu atrakcyjnych i kluczowych najemców oraz duży hipermarket, czyli solidne fundamenty do dalszego wzrostu i rozwoju. Bardzo się cieszymy, że centrum to weszło w skład naszego rozbudowywanego portfela nieruchomości handlowych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dokonania tej znaczącej inwestycji w Zabrzu. Dzięki zawartej transakcji w portfelu naszej firmy znajdują się już cztery istniejące centra handlowe oraz dwa powstające obiekty. Rockcastle aktywnie poszukuje kolejnych okazji inwestycyjnych na rynku handlowym w Polsce, które chcielibyśmy zrealizować w 2016 roku" - powiedział dyrektor generalny Spiro Noussis, cytowany w komunikacie.

Platan to centrum handlowe oferujące 25,34 tys. m2 powierzchni najmu brutto (GLA). Znajduje się w nim 75 lokali handlowych. Kluczowi najemcy to: Auchan, Go Sport, elektromarket RTV Euro AGD, Carry, CCC, Grupa LPP (Reserved, House, Cropp, Sinsay), Deichmann, Rossmann, Sephora, Centro i Vision Express. Centrum Handlowe Platan zostało otwarte w 2003 r. i jest niemal w całości wynajęte, podano również.

Rockcastle Global Real Estate nabyła też w grudniu br. za kwotę 220,8 mln euro centra handlowe Karolinka w Opolu i Pogoria w Dąbrowie Górniczej.

Rockcastle Global Real Estate Company Limited jest globalną firmą, której podstawowym celem jest inwestowanie w nieruchomości oraz spółki przynoszące duże zyski z perspektywą wzrostu wartości kapitału.

Triuva Kapitalverwaltungsgesellschaft jest dostawcą i zarządcą strukturyzowanych produktów nieruchomościowych na rzecz inwestorów instytucjonalnych. Obecnie zarządza aktywami o wartości ok. 11 mld euro. Koncentruje się na komercyjnych nieruchomościach biurowych, handlowych i logistycznych w Europie.

(ISBnews)

d2sxgij

Podziel się opinią

Share
d2sxgij
d2sxgij