Trwa ładowanie...
bgk
14-07-2015 19:23

Rośnie pula "rządowych" mieszkań na wynajem. Sprawdź gdzie

W ofercie Funduszu Mieszkań na Wynajem znalazły się 122 lokale.

Rośnie pula "rządowych" mieszkań na wynajem. Sprawdź gdzieŹródło: WP.PL, fot: WP/Jan Stanisławski
d4jildw
d4jildw

Fundusz Mieszkań na Wynajem (FMnW) wprowadził do oferty 122 mieszkania w Piasecznie - pierwsze mieszkania Funduszu w aglomeracji warszawskiej. Ponadto FMnW ma zakontraktowane kolejne inwestycje na łącznie 1000 mieszkań w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach.

W ofercie Funduszu znalazły się 122 mieszkania zlokalizowane w budynku przy ul. Gen. mjr Jana Grochowskiego 5 w Piasecznie. W odróżnieniu od dotychczasowych lokali znajdujących się w ofercie Funduszu Mieszkań na Wynajem, mieszkania są kompletnie wyposażone w meble, sprzęt AGD, RTV, a także drobny sprzęt codziennego użytku. Większość z nich ma obszerne balkony lub tarasy, a te zlokalizowane na parterze - ogródki. Mieszkania mają zróżnicowane metraże, najmniejsze z nich - 32 mkw.

- Nasza kolejna inwestycja znajdująca się w aglomeracji warszawskiej - Piasecznie, ma szereg zalet dla najemców szukających nowych mieszkań o wysokim standardzie wykończenia, umeblowanych, w lokalizacji dobrze skomunikowanej z centrami biurowymi w Warszawie, a jednocześnie z możliwością aktywnego spędzania wolnego czasu. Inwestycja ta, idealnie trafia w potrzeby mieszkaniowe osób pracujących na Ursynowie, Służewcu czy Okęciu - mówi Ryszard Słowiński, Prezes Zarządu BGK Nieruchomości S.A.

Fundusz Mieszkań na Wynajem jest w trakcie przygotowywania kolejnych inwestycji, które dotyczą nieruchomości z terminem udostępnienia mieszkań najemcom w latach 2016-2017. W chwili obecnej zakontraktowano już inwestycje zlokalizowane w Gdańsku Wrzeszczu, Warszawie - w dzielnicach Bielany i Żoliborz, następne w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach. Łącznie jest to ponad 1000 mieszkań.
- Poza wyżej wymienionymi inwestycjami, kilka kolejnych projektów w Warszawie uzyskało pozytywną opinię naszego komitetu doradczego i jest w trakcie procedur inwestycyjnych. Z uwagi na ponad 18. miesięczny cykl inwestycyjny pojedynczego projektu, kolejne mieszkania w samej stolicy będą udostępniane najemcom w 2016 i 2017 roku. W budynku w Piasecznie, który spełniał nasze kryteria inwestycyjne, mieszkania można wynajmować już od 14 lipca br. Czynsze, które zaproponowaliśmy, są relatywnie niższe od czynszów mieszkań o podobnym standardzie wynajmowanych w samej Warszawie - wyjaśnił Słowiński.
Aby zostać najemcą jednego z lokali oferowanych przez Fundusz Mieszkań na Wynajem wystarczy przejść pomyślnie weryfikację finansową i spełnić wymogi związane z najmem okazjonalnym. Jeśli kilka osób deklaruje chęć wspólnego mieszkania, weryfikacja finansowa ich zdolności do płacenia czynszu sprawdzana jest razem (dochody są sumowane). Mieszkania rezerwowane są według kolejności zgłoszeń. Nowością w ofercie FMnW jest propozycja wynajmu dla firm, dostępna od sierpnia 2015 r.

Fundusz Mieszkań na Wynajem jest komercyjnym projektem Banku Gospodarstwa Krajowego. To nowatorskie na polskim rynku przedsięwzięcie najmu instytucjonalnego, mające na celu zwiększenie udziału w rynku mieszkań na wynajem oraz poprawienie mobilności Polaków.

Inicjatywa ta realizowana jest całkowicie na zasadach rynkowych w oparciu o ustawę o funduszach inwestycyjnych. BGK powołał dwie spółki: BGK Nieruchomości oraz TFI BGK w celu realizacji zamierzeń tego projektu.

d4jildw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jildw