Trwa ładowanie...

Rostowski nie odblokuje środków z Funduszu Pracy?

Wicepremier, minister finansów Jacek Rostowski uważa, że są lepsze sposoby na stymulację gospodarki i ograniczanie bezrobocia niż dodatkowe środki z Funduszu Pracy. Z wnioskiem o odblokowanie 0,5 mld zł z Funduszu wystąpił minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

Share
Rostowski nie odblokuje środków z Funduszu Pracy?
Źródło: AFP
d26ltgb

Pieniądze miałyby być przeznaczone na wspomaganie aktywności zawodowej.

Rostowski, pytany w piątek w TOK FM o ten wniosek, odpowiedział: - Jesteśmy w samym środku nowelizacji budżetu, która polega w dużej mierze na ograniczaniu wydatków. Stymulacja (finansów publicznych - PAP) będzie miała miejsce przez zwiększenie deficytu, który zwiększy popyt i powinien ograniczyć bezrobocie. Myślę, że są lepsze sposoby na stymulację gospodarki i ograniczanie bezrobocia, niż dodatkowe środki.

d26ltgb

Minister finansów ocenił, że lepszym sposobem m.in. na ograniczanie bezrobocia będzie "rozszerzenie i przedłużenie programu gwarancji dla małych i średnich przedsiębiorstw", organizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Poinformował, że ponad 10 tys. małych i średnich przedsiębiorstw otrzymało kredyt z tego programu. - To małe i średnie przedsiębiorstwa zapewniają pracę w tym kraju - podkreślił szef resortu finansów.

W 2013 roku Fundusz Pracy dysponuje środkami w wysokości 4,6 mld zł, w 2012 było to 3,9 mld zł.

Fundusz Pracy jest państwowym funduszem celowym. Pieniądze z tego funduszu przeznaczone są przede wszystkim na łagodzenie skutków bezrobocia, aktywizację zawodową i promocję zatrudniania.

d26ltgb

Podziel się opinią

Share
d26ltgb
d26ltgb