Trwa ładowanie...
d280unm
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
kieszonkowe

Różnice w wynagrodzeniu zaczynają się od kieszonkowego

Różnice w wynagrodzeniu kobiet i mężczyzn zaczynają się już w dzieciństwie. Brytyjscy chłopcy otrzymują wyższe kieszonkowe niż ich koleżanki - wynika z badania przeprowadzonego przez Halifax.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Różnice w wynagrodzeniu zaczynają się od kieszonkowego
(Fot: domena publiczna)
d280unm

Według corocznego badania, tygodniówka wypłacana chłopcom w 2015 r. była o około 13 proc. wyższa od tej, którą otrzymują dziewczęta. Co więcej, rok wcześniej różnica ta wynosiła zaledwie 2 proc.

Według badania przeprowadzonego na próbie 1.200 dzieci i 575 rodzicach, chłopcy w wieku 8-15 lat otrzymywali 6,93 funty tygodniowo, a dziewczęta 6,16 funtów. Średnio było to więcej o 6 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. Dobrą wiadomością może być to, że poziom kieszonkowego powrócił do poziomu sprzed kryzysu finansowego. Także procent dzieci otrzymujących kieszonkowe wzrósł do 81 proc. z 78 proc.

Pomimo że średnio dzieci otrzymywały wyższe kieszonkowe niż w poprzednim roku, 40 proc. z nich nie jest zadowolona z jego poziomu twierdząc, że powinno być wyższe.

Najwyższe kieszonkowe dostaje młodzież z Londynu - to około 8,21 funtów. Najmniej dostają dzieci z Anglii Wschodniej (4,96 funtów).

Halifax prowadzi coroczne badanie wysokości kieszonkowego od 1987 r.

d280unm

Podziel się opinią

Share

d280unm

d280unm