Trwa ładowanie...

Różnice w wynagrodzeniu zaczynają się od kieszonkowego

Różnice w wynagrodzeniu kobiet i mężczyzn zaczynają się już w dzieciństwie. Brytyjscy chłopcy otrzymują wyższe kieszonkowe niż ich koleżanki - wynika z badania przeprowadzonego przez Halifax.

Share
Różnice w wynagrodzeniu zaczynają się od kieszonkowego
Fot: domena publiczna
dvpxcfs

Według corocznego badania, tygodniówka wypłacana chłopcom w 2015 r. była o około 13 proc. wyższa od tej, którą otrzymują dziewczęta. Co więcej, rok wcześniej różnica ta wynosiła zaledwie 2 proc.

Według badania przeprowadzonego na próbie 1.200 dzieci i 575 rodzicach, chłopcy w wieku 8-15 lat otrzymywali 6,93 funty tygodniowo, a dziewczęta 6,16 funtów. Średnio było to więcej o 6 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. Dobrą wiadomością może być to, że poziom kieszonkowego powrócił do poziomu sprzed kryzysu finansowego. Także procent dzieci otrzymujących kieszonkowe wzrósł do 81 proc. z 78 proc.

Pomimo że średnio dzieci otrzymywały wyższe kieszonkowe niż w poprzednim roku, 40 proc. z nich nie jest zadowolona z jego poziomu twierdząc, że powinno być wyższe.

Najwyższe kieszonkowe dostaje młodzież z Londynu - to około 8,21 funtów. Najmniej dostają dzieci z Anglii Wschodniej (4,96 funtów).

Halifax prowadzi coroczne badanie wysokości kieszonkowego od 1987 r.

dvpxcfs

Podziel się opinią

Share
dvpxcfs
dvpxcfs