Trwa ładowanie...
d2s1jc3

RPP obniżyła stopy procentowe o 25 pb, referencyjna 4,00 proc. (opinia)

09.01. Warszawa (PAP) - Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu obniżyła stopy procentowe o 25 pb, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie od czwartku 4,00 proc....

Share
d2s1jc3

09.01. Warszawa (PAP) - Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu obniżyła stopy procentowe o 25 pb, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie od czwartku 4,00 proc. w skali rocznej - podała RPP w środę w komunikacie.

Poniżej opinie:

TOMASZ KACZOR, BGK

"Każda inna decyzja byłaby niespodzianką, cięcie o 25 pb było oczekiwane. Po decyzji złoty lekko się umocnił, co wskazuje, że jednak na rynku była niewielka nadzieja na głębsze cięcie, o 50 pb. Najciekawsze pozostaje oczywiście to, co RPP powie na konferencji, czy zasygnalizuje dalsze obniżki, czy też przerwę. Kilku członków RPP sugerowało, że po zejściu do 4,00 proc. przyjdzie czas na odpoczynek w obniżkach i RPP zacznie obserwować rynek.

d2s1jc3

Ja uważam, że w lutym nie będzie kolejnej obniżki stóp".

PIOTR ŁYSIENIA, BANK POCZTOWY (e-mail)

"Zgodnie z naszymi oczekiwaniami i konsensusem rynkowym RPP obniżyła stopy procentowe o 25 pb (referencyjna wynosi obecnie 4,00 proc.). Decyzja nie jest zaskoczeniem, zwłaszcza w obliczu ostatnich wypowiedzi członków Rady. Obniżająca się inflacja oraz słabsze dane z krajowej gospodarki będą czynnikami wspierającymi dalsze łagodzenie polityki pieniężnej. Argumenty, które stały za decyzją RPP oraz perspektywy w polityce pieniężnej w najbliższych miesiącach zostaną przedstawione na konferencji prasowej o godz. 16:00". (PAP)

nik/ jtt/

d2s1jc3

Podziel się opinią

Share
d2s1jc3
d2s1jc3