Trwa ładowanie...
d25bycb

RPP w XI obniży stopy proc. o 25 pb (opinia)

03.10. Warszawa (PAP) - Rada Polityki Pieniężnej w listopadzie obniży stopy procentowe o 25 pb - wynika z komentarzy banków ING, Erste i Pekao do środowego posiedzenia RPP i...

d25bycb
d25bycb

03.10. Warszawa (PAP) - Rada Polityki Pieniężnej w listopadzie obniży stopy procentowe o 25 pb - wynika z komentarzy banków ING, Erste i Pekao do środowego posiedzenia RPP i konferencji po posiedzeniu,

"Konferencja prasowa po posiedzeniu sygnalizuje obniżkę w listopadzie, ale nie o 50 pb. (...) Spodziewamy się obniżek o 100 pb w ciągu dziewięciu miesięcy" - napisano w komentarzu ING.

"Spodziewamy się, że w listopadzie RPP obniży stopy procentowe o 25 pb, a w I połowie 2013 r. będzie dalej łagodziła politykę pieniężną" - napisano w komentarzu Erste.

Także ekonomiści Bank Pekao spodziewają się w listopadzie obniżki stóp procentowych o 25 pb.

d25bycb

"W naszej ocenie Rada Polityki Pieniężnej w ostatnim zdaniu komunikatu wyraźnie zasugerowała, że obniżki stóp procentowych należy spodziewać się na kolejnym posiedzeniu. Uważamy, że będzie to obniżka o 25 pb. W listopadzie Rada będzie mogła zapoznać się z wynikami nowej projekcji inflacyjnej. Być może prognoza powrotu inflacji do celu przekona większość członków RPP do obniżenia stóp procentowych" - napisano w komentarzu Pekao.

"Naszym zdaniem w kolejnych miesiącach władze monetarne zdecydują się na dalsze poluzowanie polityki pieniężnej. Zastanawiając się nad skalą cyklu obniżek warto przypomnieć słowa Prezesa NBP Marka Belki o chęci utrzymania stóp na realnie dodatnim poziomie" - dodano.

RPP w październiku pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie. (PAP)

fdu/ jtt/

d25bycb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25bycb