WP

Rumuńskim samolotem z Krakowa do Turynu. Ucieszą się nie tylko kibice

W połowie grudnia otwarte zostanie połączenie lotnicze z Karkowa do Turynu. Loty realizować będą debiutujące w Krakowie tanie linie lotnicze Blue Air z Rumunii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe połączenie to zarazem debiut nowego przewoźnika w Krakowie
Nowe połączenie to zarazem debiut nowego przewoźnika w Krakowie (Pixabay.com)
WP

Loty z podkrakowskich Balic do Turynu zadebiutują 16 grudnia. Będą realizowane na razie trzy razy w tygodniu - w środy, piątki i niedziele. Na tej trasie kursować będą samoloty Boeing 737-500 ze 120 miejscami dla pasażerów.

Radosław Włoszek, prezes krakowskiego lotniska, jest przekonany, że chętnych na takie loty brakować nie będzie. - Co roku z przesiadkami pomiędzy Krakowem a stolicą Piemontu lata kilkanaście tysięcy pasażerów - powiedział w rozmowie z PAP. Zaznaczył, że spodziewa się, że nowa destynacja będzie atrakcyjna zarówno dla miłośników piłki nożnej, narciarstwa, jak i dla tuyrstów, którzy chcą zwiedzać północną część Włoch. Ale Włoszek spodziewa się, że i Włosi będą często korzystać z nowego połączenia. - Są oni na trzecim miejscu wśród zagranicznych gości odwiedzających Kraków - dodał prezes.

Forum Ekonomiczne: Paweł Śliwa, wiceprezes PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. Zobacz wideo:

WP

Turyńskie połączenie do dla tanich linii Blue Air z Rumunii debiut na krakowskim lotnisku. Lotnisko pod Krakowem w zeszłym roku odprawiło niemal 6 mln osób. To największy port lotniczy za wyjątkiem warszawskiego Lotniska Chopina. Kraków Airport ma obecnie 103 połączenia do 27 krajów.

Czytaj też: W Polsce przybywa prywatnych samolotów. Bogacze zamówili szwajcarskie cacka za 9 mln dolarów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
WP
WP