Trwa ładowanie...

Rynek oczekuje na wieczorny komunikat FOMC

Na krajowym rynku walutowym podczas dzisiejszej sesji złoty osłabiał się względem wtorkowych notowań.

Share
Rynek oczekuje na wieczorny komunikat FOMC
Źródło: DM TMS Brokers
d41tmao

Kurs EUR/PLN z porannego poziomu 4,1570 zwyżkował pod koniec dnia w okolice 4,1960. Podobnie zachowywały się notowania pary USD/PLN, które wzrosły na przestrzeni sesji do poziomu około 2,8400 zł za dolara. O godzinie 10.00 napłynęły na rynek dane makroekonomiczne z kraju o sierpniowej stopie bezrobocia oraz sprzedaży detalicznej. Bezrobocie pozostało bez zmian i wyniosło 10,8%, zaś dynamika sprzedaży wypadła gorzej od oczekiwanych 6% r/r, kształtując się na poziomie 5,2% r/r. Polska waluta jednak pozostała bez reakcji na wspomniane dane. Czynnikiem nadal mogącym wpływać na deprecjacje złotego, są obawy inwestorów związane z groźbą wypłaty wysokiej dywidendy przez PZU.

Na zagranicznym rynku walutowym, kurs eurodolara w ciągu dzisiejszego dnia nieznacznie zniżkował - mimo, iż w nocy doszło do ustanowienia nowego tegorocznego maksimum na poziomie 1,4840. Na rynek napłynęły dziś odczyty indeksów PMI dla przemysłu i usług Eurolandu. Pierwszy z nich wypadł gorzej od prognoz, a drugi nieznacznie lepiej. Ponadto o 11.00 miała miejsce publikacja lipcowej dynamiki nowych zamówień w przemyśle w strefie euro - wyniosła ona 2,6% m/m, wobec oczekiwań 2,0% m/m.

d41tmao

Dane te jednak nie wywarły znacznego wpływu na kurs eurodolara, bowiem rynek już wcześniej je zdyskontował. Dziś inwestorzy oczekują przede wszystkim na wieczorny (o godz. 20.15) komunikat amerykańskiego Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) dotyczący stóp procentowych oraz ewentualnych planów związanych z wycofywaniem pieniędzy wpompowanych w czasie kryzysu w gospodarkę. Oczekuje się, iż te informacje mogą wywrzeć wpływ na rynek walutowy.

Jarosław Fronczak
Departament Analiz
DM TMS Brokers

d41tmao

Podziel się opinią

Share
d41tmao
d41tmao