Trwa ładowanie...
dg5i0rb

Rząd jednak sprzeda udziały w KGHM

Rząd zdecydował o sprzedaży części udziałów w KGHM, Lotosie, Tauronie i PGE.
Share
Rząd jednak sprzeda udziały w KGHM
Źródło: KGHM
dg5i0rb

Rząd zdecydował o sprzedaży 10 proc. akcji KGHM - poinformował we wtorek premier Donald Tusk. Jak dodał, rząd jest zdecydowany dokonać w latach 2009-2010 częściowej sprzedaży udziałów Skarbu Państwa również w firmach: Tauron, PGE i Lotos.

_ Uznaliśmy, że w przypadku kilku firm jesteśmy zdecydowani dokonać częściowej sprzedaży udziałów Skarbu Państwa, ale z zachowaniem kontroli ze strony Skarbu Państwa _ - powiedział podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier. Wymienił KGHM, Tauron, PGE i Lotos.

We wtorek rząd zajmował się m.in. projektem uchwały Rady Ministrów w sprawie aktualizacji "Planu prywatyzacji na lata 2008-2011". Program, przygotowany przez ministra skarbu Aleksandra Grada, zakładał przychody z prywatyzacji w wysokości 36,7 mld zł do końca 2010 roku.

Lista kluczowych projektów obejmowała m.in. sektor energetyki i chemii oraz sprzedaż części udziałów Skarbu Państwa w spółkach giełdowych, w tym od 10 do 41 proc. akcji KGHM oraz części akcji Lotos. Te dwie pozycje wywołały poruszenie wśród polityków i pracowników miedziowej spółki. We wtorek rano związki zawodowe w KGHM przeprowadziły dwugodzinny strajk ostrzegawczy.

dg5i0rb

Podziel się opinią

Share
dg5i0rb
dg5i0rb