Trwa ładowanie...

Rząd zrobi reformy w pół roku

Czeka nas reformatorskie półrocze 2012. Wszystkie najważniejsze zmiany rząd chce uchwalić do przyszłorocznych wakacji - wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej".
Share
Expose premiera Donalda Tuska w Sejmie
Expose premiera Donalda Tuska w SejmieŹródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d4iitz7

Politycy Platformy obawiają się, że jeśli prace nad projektami będą się przedłużać, wzrośnie opór wobec zmian i trudno będzie przeforsować część propozycji. Według "Dziennika Gazety Prawnej", na pierwszy ogień pójdą budżet i reforma składki zdrowotnej rolników. Budżet trafi do Sejmu na początku grudnia z deficytem nie wyższym niż 35 miliardów. Ma zostać uchwalony do końca lutego.

- Wszystko wskazuje na to, że minister Rostowski zdecyduje się na drugi wariant ustawy, zakładający niższy, 2,5-proc. wzrost PKB - mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej" polityk z otoczenia ministra finansów. W tym samym czasie zakończą się prace nad reformą składki zdrowotnej rolników. Później mają być szykowane kolejne projekty: kwotowej waloryzacji emerytur, wydłużenia wieku służby uprawniającego do emerytury dla policjantów i żołnierzy czy podatku od kopalin.

Największy wysyp projektów ma nastąpić w marcu i kwietniu - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Według gazety, najwięcej do zrobienia będą miały dwa resorty: finansów oraz pracy i polityki społecznej. To przez nie będzie przechodzić większość zmian.

d4iitz7

Podziel się opinią

Share
d4iitz7
d4iitz7