Trwa ładowanie...

Sazka winna wierzycielom 41,1 mld koron

Sąd okręgowy w Pradze zamknął we wtorek ewidencję długów czeskiego totalizatora sportowego Sazka. Firma zalega 2075 wierzycielom 41,1 mld koron, czyli 6,67 mld złotych.

Share
Sazka winna wierzycielom 41,1 mld koronŹródło: Jupiterimages
d23b8gp

Roszczenia osób zostaną teraz przekazane syndykowi, który skontroluje ich zasadność - podała rzeczniczka sądu Martina Lhotakova. O ostatecznej ich wiarygodności zdecyduje wymiar sprawiedliwości.

W poniedziałek czeskie ministerstwo finansów na miesiąc odebrało Sazce licencję na prowadzenie zakładów liczbowych. Powodem były opóźnienia w wypłacie wygranych. Gdy w styczniu padła wygrana ponad 100 mln koron (16,5 mln zł) wkrótce okazało się, że sytuacja finansowa firmy jest tak zła, że nie jest ona w stanie wypłacić nagrody w całości.

Wobec przedsiębiorstwa od stycznia toczy się kilka postępowań upadłościowych, a pod koniec marca - ze względu na zadłużenie - sąd ogłosił jego upadłość. Majątkiem zarządza wyznaczony przez sędziego syndyk.

Największe długi czeski totalizator zaciągnął podczas budowy w 2004 r. w Pradze hali sportowo-widowiskowej Sazka Arena (dziś O2 Arena) dla 18 tys. widzów. Później zadłużenie narastało stopniowo w efekcie kolejnych kredytów, branych na spłatę pożyczek.

Z Pragi Michał Zabłocki

d23b8gp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23b8gp
d23b8gp