Trwa ładowanie...
dhq6x3r

Serinus zamknął transakcję sprzedaży aktywów na Ukrainie, otrzymał 32,8 mln USD

Warszawa, 08.02.2016 (ISBnews) - Serinus Energy Inc. ostatecznie zamknął transakcję sprzedaży posiadanych aktywów na Ukrainie i otrzymał łącznie środki pieniężne w kwocie wynoszącej 32,8 mln USD, podała spółka.
Share
dhq6x3r

"Serinus zbył wszystkie z 70% posiadanych akcji spółki KHL na rzecz Resano Trading Ltd. z Grupy Burisma. Obecnie Serinus nie posiada bezpośrednio lub pośrednio żadnych akcji KHL" - czytamy w komunikacie.

W wyniku realizacji transakcji spółka otrzymała łącznie środki pieniężne w kwocie wynoszącej 32,8 mln USD, w czym zawarta jest korekta kapitału obrotowego i rozliczenia wewnątrzfirmowe, podano w informacji.

"Po zamknięciu transakcji spółka spłaci łącznie 19,2 mln USD długu i naliczonych odsetek ze swego zadłużenia wobec Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju z tytułu kredytu dla Tunezji i Rumunii. Pozostałe ze sprzedaży środki będą wykorzystane na dalsze zagospodarowanie dokonanego przez spółkę odkrycia gazu w rejonie Moftinu w Rumunii" - podsumowano w komunikacie.

Serinus to międzynarodowa spółka prowadząca poszukiwania ropy naftowej i gazu. Posiada zdywersyfikowane portfolio projektów w Brunei, Tunezji i Rumunii, profil ryzyka obejmujący działalność poszukiwawczą w Brunei i Rumunii oraz działalność wydobywczą w Tunezji.

(ISBnews)

dhq6x3r

Podziel się opinią

Share
dhq6x3r
dhq6x3r