Trwa ładowanie...
d4ay9p0

Skąd te awarie? Co się dzieje w Ryanairze?

Hiszpania zwróciła się do Irlandii i Komisji Europejskiej o prawo do dokonywania inspekcji samolotów Ryanaira. Powodem są coraz częstsze awarie.
Share
Skąd te awarie? Co się dzieje w Ryanairze?
Źródło: JOSEP LAGO / AFP
d4ay9p0

Tylko w ciągu minionego tygodnia maszyny irlandzkich linii lotniczych miały dwa awaryjne lądowania. Od początku września - cztery.

Spadek ciśnienia w kabinie, awaria silnika, brak paliwa - to tylko niektóre z problemów, jakie od początku września miały samoloty Ryanair. Irlandzkie linie lotnicze są pierwszym przewoźnikiem w Hiszpanii. Co roku z ich usług korzysta 25 milionów osób. Jednak coraz częściej dochodzi do awarii, a do tego Ryanair odmawia podania ich szczegółów.

- Liczymy na współpracę. Chcemy uzyskać zgodę na inspekcję. Chcemy mieć pewność, że wszystkie korzystające z naszych lotnisk samoloty spełniają międzynarodowe normy - Rafael Catala, sekretarz stanu ds. transportu.

Ministerstwo transportu domaga się spotkania z przedstawicielem irlandzkiego lotnictwa cywilnego i Komisją Europejską. Chce, aby zaostrzono prawo dotyczące stanu technicznego i obsługi pasażerów oraz podniesiono kary za ich nieprzestrzeganie.

d4ay9p0

Podziel się opinią

Share
d4ay9p0
d4ay9p0