Trwa ładowanie...
d384got
22-10-2015 16:50

Skarb Państwa wniesie 1,01 proc. akcji PKO BP do Tauronu (krótka)

Skarb Państwa wniesie do Tauronu 1,01 proc. akcji PKO BP w zamian za objęcie akcji w podwyższonym kapitale zakładowym spółki - poinformował w czwartek Tauron w komunikacie.

d384got

"Zarząd Tauron Polska Energia S.A. informuje, że w dniu 22 października 2015 r. otrzymał pismo z Ministerstwa Skarbu Państwa z informacją, iż Rada Ministrów w dniu 20 października 2015 r. przyjęła wniosek Ministra Skarbu Państwa o wyrażenie zgody przez Radę Ministrów na zbycie w trybie innym niż określony w art. 33 ust. 1 ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji, poprzez wniesienie do Tauron Polska Energa S.A. części należących do Skarbu Państwa akcji spółki Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. stanowiących do 1,01 proc. kapitału zakładowego, w zamian za objęcie akcji w podwyższonym kapitale zakładowym Tauron Polska Energia S.A." - brzmi komunikat.

Według wcześniejszych zapowiedzi podniesienie kapitału spółki ma służyć wsparciu realizacji programu inwestycyjnego Tauronu szacowanego na 37 mld zł do 2023 r.

W poniedziałek przedstawiciele Tauronu i Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) podpisali przedwstępną warunkową umowę sprzedaży aktywów kopalni Brzeszcze. Za zakład, który jeszcze niedawno należał do Kompanii Węglowej (KW) Tauron zapłaci symboliczną złotówkę.

Ok. godziny 16-stej w czwartek na warszawskim parkiecie walor Taurona kosztował 3,16 zł. zyskując 0,64 proc. Posiadacze akcji Tauronu nie mają jednak powodu do zadowolenia, od połowy czerwca akcje spółki potaniały o ponad 1,30 zł.

d384got
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d384got