Trwa ładowanie...
d8t9pgh
01-12-2016 17:55

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Skonsolidowane przychody ze sprzedaży CCC w listopadzie 2016 r. wyniosły około 334 mln zł i były o 52,8 proc. wyższe niż rok wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie.

d8t9pgh

- JSW ocenia, że racjonalne jest oczekiwanie w 2017 roku średniej ceny benczmarkowej dla węgla koksującego na poziomie 130 USD/t - poinformowała w środę wiceprezes JSW Jolanta Gruszka.

- PKO BP po przejęciu Raiffeisen-Leasing Polska zapowiada, że nie wypłaci dywidendy z zysku za rok 2015 i niepodzielonego zysku z lat poprzednich - poinformował PKO BP w komunikacie.

- PKO BP ma zgodę czeskich władz nadzorczych na otwarcie oddziału w Pradze - poinformował bank w czwartkowym komunikacie.

- Newag, producent taboru kolejowego, szacuje, że w ciągu dwóch lat kosztem 60-70 mln zł zakończy pozostałe inwestycje w zakładzie produkcyjnym w Nowym Sączu. Zbigniew Jakubas, akcjonariusz spółki, zapowiada znaczącą poprawę wyników w 2017 r. Będzie optował za wypłatą wyższej dywidendy za ten rok niż za 2015 r.

d8t9pgh

- Cena sprzedaży Wirtualnej Polski w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu została ustalona na 50 zł za papier - poinformowała spółka w komunikacie.

- Fundusz private equity Innova Capital sprzedał 27 proc. akcji Wirtualnej Polski Holding po 50 zł za jedną akcję - poinformował fundusz w czwartkowym komunikacie.

- Amrest Holdings podpisał umowę kupna 15 restauracji KFC działających na rynku niemieckim. Spodziewana cena transakcji wynosi około 10,3 mln euro, czyli około 45,6 mln zł - poinformował Amrest w komunikacie.

- Integracja spółek Tauron Wydobycie i Nowe Brzeszcze Grupa Tauron została sfinalizowana 1 grudnia 2016 r. - podał Tauron w komunikacie.

d8t9pgh

- Komputronik sprzedał spółkę Tradus, w której prowadzone były kontrole i postępowania dotyczące zwrotu VAT. Obecnie nie toczą się żadne istotne postępowania podatkowe w związku z działalnością Komputronika i spółek zależnych.

- AmRest Holdings kupi od Kentucky Fried Chicken 15 restauracji KFC działających na rynku niemieckim za ok. 10,3 mln euro - poinformowała spółka w komunikacie.

- Wznowione w czwartek, po dwudniowej przerwie, nadzwyczajne walne zgromadzenie Jastrzębskiej Spółki Węglowej zdecydowało o przeniesieniu kopalni Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

- PZU Zdrowie przejął firmę medyczną Polmedic z Radomia - poinformował ubezpieczyciel w czwartkowym komunikacie.

d8t9pgh

- CI Games, który planuje wyemitować roczne obligacje o wartości do 15 mln zł, środki pozyskane z emisji chce przeznaczyć na rozpoczęcie prac produkcyjnych nad drugą częścią Lords of the Fallen. Spółka zakończyła prace koncepcyjne i jest gotowa do przejścia w fazę produkcji - podało CI Games w komunikacie prasowym.

- Neuca dostała zgodę prezesa UOKiK ws. przejęcia hurtowni Intra - poinformowała spółka w komunikacie.

- Spółka ZUE zawarła z Elektrobudową ugodę, na podstawie której strony w sposób polubowny zakończą wszystkie spory powstałe w związku z realizacją kontraktu dotyczącego budowy zajezdni tramwajowej w Poznaniu - poinformowało ZUE w komunikacie. Ugoda zakłada, że ZUE przekaże Elektrobudowie kwotę w łącznej wysokości 26,5 mln zł.

- Unimot podpisał z Avia International umowę o współpracy. Firmy chcą wspólnie rozwijać na rynku polskim sieć stacji paliw, na bazie stacji niezależnych - poinformowali na konferencji prasowej przedstawiciele spółek. Pierwsze stacje Avia pojawią się w 2017 r. Do 2020 r. ma ich być sto.

d8t9pgh

- Unima2000 liczy na dobry IV kw. i poprawę wyników rdr. Obecny backlog na 2017 r. wynosi około 40 proc. sprzedaży planowanej na 2016 r. Unima chce pozostać spółką dywidendową - poinformował Krzysztof Kniszner, prezes spółki.

- Przychody grupy LPP ze sprzedaży w listopadzie 2016 roku wyniosły ok. 485 mln zł i były wyższe rok do roku o ok. 13 proc. - poinformowała spółka w komunikacie.

- Dom maklerski Noble Securities uplasował kolejną transzę obligacji Getin Noble Banku. Wartość emisji wyniosła 40 mln zł. Oprocentowanie tych obligacji jest równe stawce WIBOR 6M powiększonej o marżę w wysokości 5 pkt. proc. w skali roku - poinformował bank w komunikacie prasowym.

- Zarząd Polnordu zdecydował o emisji nie więcej niż 20 tys. obligacji na okaziciela serii NS5, o wartości nominalnej 1.000,00 zł każda, o łącznej wartości nominalnej 20 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d8t9pgh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8t9pgh