Trwa ładowanie...
d3k77sp

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- PGNiG oraz Orlen Upstream podpisały list intencyjny o współpracy w zakresie poszukiwania, rozpoznawania i wydobywania węglowodorów na nowych obszarach w Polsce - podał PKN Orlen w komunikacie prasowym. Spółki chcą współpracować w rejonach: Basenu Pomorskiego, Basenu Lubelskiego, Monokliny Przedsudeckiej, Bloku Gorzowa oraz Przedgórza Karpat i w Karpatach.

Share
d3k77sp

- Obecna sytuacja na rynku inwestycji kolejowych jest "trudna", w związku z czym Trakcja zamierza skupić się na przetargach drogowych oraz energetycznych, gdzie widzi duży potencjał - powiedział w rozmowie z PAP prezes Jarosław Tomaszewski. Jak dodał, obecny portfel zamówień spółki zapewnia perspektywę stabilnych przychodów.

- Trakcja planuje zwiększać swoją obecność na rynkach zagranicznych - na Litwie, w Szwecji i Bułgarii. Przygląda się także Ukrainie - poinformował PAP prezes Jarosław Tomaszewski. Jak dodał, na polskim rynku widać ogromną presję na marże i coraz częściej pojawiają się firmy, które chcą wygrać przetarg "za wszelką cenę".

- Rada nadzorcza PKO BP powołała Jana Emeryka Rościszewskiego na stanowisko wiceprezesa od dnia 18 lipca 2016 r., na bieżącą wspólną kadencję zarządu - podał bank w komunikacie.

d3k77sp

- PGNiG Termika unieważniła przetarg na blok gazowo-parowy w EC Żerań, bo oferta z najniższą ceną przewyższała kwotę, którą spółka zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia - podała PGNiG termika na stronie internetowej.

- W celu realizacji zaktualizowanej strategii Aforti planuje przeznaczyć na inwestycje do końca I kwartału 2017 r. ok. 4,4 mln zł, a łącznie w latach 2016-2018 chce wydać na ten cel ok. 12,4 mln zł. Elementem realizacji strategii ma być przejście na rynek główny GPW - podała spółka w komunikatach.

- Spółka zależna Polimexu-Mostostal zawarła umowę warunkową ze spółką z grupy Rafako na wykonanie części prac związanych z budową bloku energetycznego o mocy 800 - 910 MW w Elektrowni Jaworzno. Szacunkowa wartość kontraktu to ok. 118,75 mln zł netto - podały spółki w komunikatach.

- Rafako zawarła z Polimeksem Energetyka, spółką zależną Polimeksu-Mostostalu, list intencyjny w sprawie wspólnego przystąpienia do ewentualnego przetargu na rozbudowę mocy Elektrowni Ostrołęka - podały spółki w komunikatach.

d3k77sp

- Kaps Investment kupił w wezwaniu 2.139.284 akcje TelForceOne - poinformował pośredniczący w wezwaniu Trigon DM.

- Spółka zależna LC Corp zawarła z Budimeksem umowę na generalne wykonawstwo przy budowie zespołu biurowo - usługowego "Retro Office House" we Wrocławiu. Wartośc kontraktu wyniesie maksymalnie 89,9 mln zł netto - podał LC Corp w komunikacie.

- Prezes URE wszczął postępowanie w sprawie wymierzenia notowanej na rynku NewConnect spółce Mera kary pieniężnej - podała firma w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d3k77sp

Podziel się opinią

Share
d3k77sp
d3k77sp