Trwa ładowanie...
dtt3gjk

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Tauron i KGHM zdecydowały o odstąpieniu od realizacji projektu budowy bloku gazowo-parowego w Elektrowni Blachownia - podały spółki w komunikatach.

Share
dtt3gjk

- Grupa Orbis prognozuje, że jej EBITDA w 2016 roku powinna zmieścić się w przedziale 360 - 370 mln zł - podała spółka w komunikacie.

- Zysk netto grupy mBanku w drugim kwartale 2016 roku wzrósł do 388,5 mln zł z 220 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w komunikacie. Zysk banku okazał się zbieżny z konsensusem PAP, który zakładał wynik na poziomie 389,8 mln zł.

- mBank chce do 2020 roku utrzymać zdolność wypłaty corocznej dywidendy, oraz nadal utrzymać wskaźnik CET 1 minimum 1,5 punktu procentowego powyżej wymogów - podał bank w prezentacji.

- mBank liczy, że w 2016 roku jego zysk netto sięgnie około 1 mld zł, obecnie ten cel jest pewniejszy - poinformował na czwartkowej konferencji prasowej prezes banku Cezary Stypułkowski.

dtt3gjk

- mBank szacuje, że uda mu się odrobić straty wynikające z wprowadzenia podatku bankowego w ciągu trzech lat, głównie dzięki "innemu podejściu" do opłat i prowizji, które przez lata były w Polsce na relatywnie niskim poziomie - powiedział na konferencji prezes Cezary Stypułkowski.

- Grupa Orbis szuka okazji do przejęć lub buybacku leasingowanych hoteli - poinformowali przedstawiciele spółki na czwartkowej konferencji. Na te cele Orbis chce przeznaczyć 200 mln zł z emisji obligacji.

- Orbis jest zadowolony z wyników lipca - poinformowali przedstawiciele spółki na czwartkowej konferencji.

- Zarząd AmRestu ocenia, że cena w wezwaniu ogłoszonym przez FCapital Dutch nie odzwierciedla wartości godziwej spółki - podał AmRest w komunikacie.

dtt3gjk

- Marvipol, który w ostatnich dniach informował o powiększeniu banku ziemi, pracuje nad zakupem kolejnych nieruchomości pod projekty mieszkaniowe. Niewykluczone, że do transakcji dojdzie w najbliższych tygodniach - podał, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Mariusz Książek.

- Dom Development zawarł ze spółką Qualia Development umowę sprzedaży 100 proc. udziałów w spółce Fort Mokotów Inwestycje w celu nabycia gruntów w rejonie ul. Żwirki i Wigury oraz Racławickiej w Warszawie. Wartość transakcji to 133,5 mln zł - podał deweloper w komunikacie.

- Spółka zależna Lokum Deweloper kupiła działkę przy ul. Walerego Sławka w Krakowie o łącznej powierzchni około 3,9 ha - poinformował deweloper w komunikacie.

- Udział PKP Cargo w przewozach ładunków w okresie styczeń-czerwiec spadł do 43,53 proc. całości masy szacowanej na 103,8 mln ton, wobec 47,46 proc. w 2015 roku - podał Urząd Transportu Kolejowego.

dtt3gjk

- Getin Noble Bank w ramach publicznego programu emisji obligacji podporządkowanych uplasował 7-letnie obligacje korporacyjne serii PP5-V o wartości 60 mln zł. oprocentowanie wynosi WIBOR 6M + 5 p.p. w stosunku rocznym - podała w komunikacie prasowym Noble Securities.

- Zarząd spółki zależnej Kopeksu - Kopex EKO podjął decyzję o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości ze względu na niewypłacalność - podał Kopex w komunikacie.

- Zarząd LZMO zdecydował o odwołaniu w całości prognoz wyników finansowych - podała spółka w komunikacie.

- Gekoplast podtrzymuje prognozy na ten rok zakładające wypracowanie 7,5 mln zł zysku netto, 13,6 mln zł EBITDA oraz blisko 101,6 mln zł przychodów - poinformował podczas czwartkowej konferencji prezes spółki Piotr Górowski.

dtt3gjk

- Sąd gospodarczy w Krośnie (Podkarpackie) zatwierdził w czwartek wybór oferty na sprzedaż Krośnieńskich Hut Szkła "Krosno" dokonany przez syndyka masy upadłościowej. Za ponad 121 mln zł "Krosno" ma kupić spółka Krosno Glass.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

dtt3gjk

Podziel się opinią

Share
dtt3gjk
dtt3gjk