Trwa ładowanie...
d2e6b69

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Rada nadzorcza Tauronu odwołała prezesa Dariusza Luberę i dwóch wiceprezesów, kolejnych dwóch wiceprezesów złożyło rezygnację. Nowym prezesem Tauronu został Jerzy Kurella - poinformował Tauron w komunikacie.

Share
d2e6b69

- KGHM w sierpniu zapłacił 116,1 mln zł podatku od wydobycia niektórych kopalin - wynika z danych Ministerstwa Finansów.

- Grupa Lotos szacuje, że modelowa marża rafineryjna spółki we wrześniu 2015 r. spadła do 7,08 USD/bbl z 8,51 USD/bbl w sierpniu - poinformowała firma na swojej stronie internetowej.

- Cena maksymalna akcji w ofercie biotechnologicznej spółki Inno-Gene została ustalona na 8,10 zł - poinformowała spółka w komunikacie.

d2e6b69

- PGNiG nie wykonała decyzji UOKiK, zobowiązującej ją do usunięcia z umów z odbiorcami ograniczeń w zmniejszaniu ilości zamawianego gazu, w związku z tym UOKiK nałożył na spółkę ponad 10 mln zł kary finansowej - podał Urząd w komunikacie.

- Skonsolidowane przychody ze sprzedaży CCC we wrześniu 2015 r. wyniosły 193,2 mln zł, czyli były o 11,2 proc. wyższe niż rok wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie.

- Trzeci kwartał był bardzo dobry dla Budimeksu, okazał się wyraźnie lepszy od oczekiwań zarządu. Problem ekranów akustycznych na A2 nie wpłynie na wyniki III kw. - poinformował PAP prezes spółki Dariusz Blocher. Spodziewa się on, że na koniec III kw. budowlana grupa pokaże bardzo dobrą pozycję gotówkową.

- Hawe uzgodniło z Agencją Rozwoju Przemysłu i Alior Bankiem podstawowe warunki porozumienia dotyczące spłaty zadłużenia - poinformowało Hawe w komunikacie.

d2e6b69

- Partnerzy spółki RSG są zaskoczeni decyzją o przerwaniu negocjacji w sprawie sprzedaży kopalni Brzeszcze - podał Tauron w komunikacie. RSG pozostaje gotowa do dalszych negocjacji.

- Negocjacje pomiędzy Spółką Restrukturyzacji Kopalń a firmą RSG dotyczące sprzedaży KWK Brzeszcze zostały bezterminowo zawieszone w związku z brakiem uzgodnień treści przedwstępnej umowy warunkowej - poinformowała SRK w komunikacie.

- Comarch podtrzymuje szacunki mówiące o zwiększeniu sprzedaży segmentu ERP w 2015 r. o 10 proc. Dzięki uruchomieniu środków z funduszy unijnych i zmianom regulacyjnym, które będą wymagały dostosowania systemów do nowych procedur, dynamika sprzedaży rozwiązań ERP w 2016 r. powinna przyspieszyć.

- Gotowość strajkową ogłoszono w czwartek w górnictwie. Kopalnie i zakłady górnicze zostały oflagowane - poinformowała śląsko-dąbrowska Solidarność. W Kompanii Węglowej rozpoczyna się akcja informacyjna.

d2e6b69

- Ronson rozważa zakup nowych działek w Poznaniu pod projekty liczące w sumie 300-400 mieszkań - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

- Novina, spółka notowana na NewConnect, podwyższyła prognozę tegorocznego zysku netto do 9,8 mln zł z 2 mln zł - podała spółka w komunikacie.

- PAO Gazprom i Wintershall Holding zakończyły wymianę aktywów - podały firmy w komunikacie. W wyniku umowy Gazprom zwiększył swoje udziały w europejskich firmach zajmujących się handlem i magazynowaniem gazu: WINGAS, WIEH i WIEE, do 100 proc.

- PKN Orlen organizuje globalny konkurs na innowacyjne rozwiązania zwiększające efektywność energetyczną procesów produkcyjnych. Najlepsze projekty mają szansę na realizację w ramach modernizacji instalacji w zakładach produkcyjnych płockiego koncernu.

d2e6b69

- PZ Cormay wypowiedział dwie umowy o dofinansowania przyznane przez PARP na wdrożenie analizatorów Hermes Junior i BlueBox - podała spółka w komunikacie. Cormay będzie musiał zwrócić łącznie 12,2 mln zł dotacji z odsetkami, z czego na wyodrębnionych kontach dotacyjnych ma 7,8 mln zł.

- Collect Point, spółka z grupy Elemental Holding, nabyła 51 proc. akcji PGM Group, firmy z branży recyklingu zużytych katalizatorów samochodowych w Polsce - podał Elemental Holding w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d2e6b69

Podziel się opinią

Share
d2e6b69
d2e6b69