Trwa ładowanie...
d41b2un

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Polenergia, która po trzech kwartałach ma 163,5 mln zł skorygowanej EBITDA, podtrzymuje tegoroczne prognozy. Liczy na wzrost wyników w przyszłym roku - poinformował w rozmowie z PAP Zbigniew Prokopowicz, prezes Polenergii.

Share
d41b2un

- PGNiG liczy, że zastosowanie odwiertów horyzontalnych i szczelinowań na złożach konwencjonalnych i tight-gazowych znacząco zwiększy wydobycie węglowodorów nawet na eksploatowanych już koncesjach. Spółka informuje, że zasoby odkryte do udokumentowania w 2016 r. mogą wynieść ok. 64 mln boe.

- Zysk netto grupy Alior Banku w trzecim kwartale 2015 roku wzrósł do 91 mln zł z 70,1 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w raporcie. Zysk banku okazał się zgodny z oczekiwaniami rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 88,9 mln zł.

- Alior Bank szacuje, że w 2015 roku marża odsetkowa wyniesie około 4,6 proc., podczas gdy wcześniej bank planował, że będzie ona na poziomie 4,7 proc. - poinformował bank w prezentacji.

- Alior Bank nie planuje w 2016 roku wychodzić na rynek z emisją akcji, by wypełnić zalecenia KNF dotyczące wskaźników kapitałowych, liczy na fuzję z bankiem, który ma większy bufor kapitałowy - poinformował Wojciech Sobieraj, prezes banku.

d41b2un

- Comarch w perspektywie około 3-5 lat może wprowadzić na warszawską giełdę trzy spółki zależne: Comarch Healthcare, Comarch Technologies i Comarch Pointshub - poinformował PAP prezes Comarchu Janusz Filipiak.

- Jeżeli Comarch będzie widział szansę na utrzymanie tempa rozwoju, to nadal będzie intensywnie inwestował i najprawdopodobniej nie wypłaci dywidendy za 2015 r. - wynika z wypowiedzi prezesa spółki Janusza Filipiaka.

- Graal prowadzi rozmowy akwizycyjne w kraju i za granicą w sprawie przejęcia hodowców ryb oraz producentów i dystrybutorów konserw. Nie zamierza przy tym zwalniać, jeśli chodzi o inwestycje w rozwój organiczny - poinformował prezes Bogusław Kowalski. Spółka zakłada, że 1 mld zł przychodów to raczej kwestia przyszłego roku.

- Otmuchów podtrzymuje dotychczasową strategię i liczy na trwałą rentowność spółki zależnej PWC Odra. Skonsolidowany zysk netto Otmuchowa przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej wyniósł w III kwartale 2015 roku 1,67 mln zł wobec 2,5 mln zł przed rokiem.

d41b2un

- Portfel zamówień Selvity na 2015 r. wynosi 53,2 mln zł, o 32,8 proc. więcej niż w listopadzie ubiegłego wynosił backlog na 2014 r. - podała spółka w raporcie kwartalnym. W III kwartale przychody biotechnologicznej spółki wzrosły o 31 proc. rdr, a zysk netto spadł o 5 proc.

- Selvita przesuwa na 2016 r. plany podpisania kontraktu w segmencie innowacyjnym dotyczącego komercjalizacji cząsteczki SEL24 lub SEL120 - poinformował Bogusław Sieczkowski, wiceprezes Selvity.

- Wartość portfela zamówień Qumaka do realizacji na 2015 r. i lata późniejsze, wynosi obecnie ponad 377 mln zł. W ocenie spółki istnieje jeszcze dosyć duży potencjał jego wzrostu - poinformował Qumak w komunikacie.

- Ronson planuje przekazać klientom w IV kwartale 2015 r. ponad 250 lokali, z czego najwięcej w wysokomarżowych projektach Tamka i Verdis IV. Tym samym w całym roku wyda klientom ponad 700 lokali - poinformowali przedstawiciele spółki. W całym roku deweloper sprzeda więcej niż planowane wcześniej 800 lokali.

d41b2un

- Ronson nie zdecydował jeszcze ostatecznie, czy wypłaci dywidendę z zysku za 2014 rok, ale w przypadku zysku za 2015 dywidenda ma być wypłacona - poinformował na czwartkowej konferencji prasowej dyrektor finansowy spółki Tomasz Łapiński.

- Zysk netto grupy Getin Holding, przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej, w III kwartale 2015 roku wyniósł 46,5 mln zł, czyli spadł 56 proc. rdr - poinformowała spółka w raporcie.

- Getin Holding ocenia, że jest mało prawdopodobne, by do sprzedaży Carcade doszło do końca 2015 roku, prawdopodobny jest za to horyzont pół roku - poinformował Piotr Kaczmarek, prezes Getin Holdingu.

- Strata netto grupy BOŚ Banku w III kwartale 2015 r. wyniosła 7,4 mln zł, podczas gdy rok wcześniej zysk wynosił 23 mln zł - poinformował bank w raporcie.

d41b2un

- Polski Koncern Mięsny Duda planuje otwarcie sześciu nowych hurtowni do pięciu lat w tempie jedna lub dwie rocznie - powiedział dziennikarzom prezes spółki Dariusz Formela. Jak dodał, w 2016 roku i kolejnych latach spodziewa się wzrostu konsumpcji.

- Przychody T-Mobile Polska wzrosły w trzecim kwartale o 1,1 proc. rdr i o 4,1 proc. kdk, do 1,638 mld zł. Zysk EBITDA grupy wzrósł o 10,4 proc. rdr do 689 mln zł. Prezes T-Mobile Polska Adam Sawicki spodziewa się, że przychody w przyszłym roku będą stabilne.

- MCI Management planuje zrealizować w 2016 r. nowe inwestycje o wartości do 1 mld zł - podała spółka w komunikacie. MCI liczy, że przeprowadzi 2-5 projektów deinwestycyjnych, z których oczekuje 200 mln zł.

- Asbis oczekuje, że wyniki grupy za IV kw. okażą się lepsze od wyników zanotowanych w III kw. Spółka nie spodziewa się natomiast poprawy rezultatów rdr.

d41b2un

- Fabryka Mebli Forte podpisała z Pfleiderer Grajewo aneks do umowy na dostawę płyt drewnopochodnych, wydłużający okres obowiązywania umowy o rok, do końca grudnia 2017 r. i zwiększający jej wartość o ok. 146 mln zł - podało Forte w komunikacie.

- Otmuchów liczy na wzrost przychodów w kolejnych kwartałach i planuje wdrożyć inicjatywy oszczędnościowe, które mogą przynieść spółce 2-3 mln zł rocznie - poinformował na konferencji Mariusz Popek, prezes ZPC Otmuchów. Spółka podtrzymała, że chce zwiększyć udział eksportu w przychodach na koniec 2015 roku do 20 proc., a w ciągu najbliższych dwóch lat wyda na inwestycje 20 mln zł.

- Portfel Qumaka na kolejny rok jest niższy rdr i spółka nie wyklucza spadku przychodów w 2016 r., portfel ma jednak istotnie wyższą rentowność, co powinno znaleźć odzwierciedlenie w poziomie zysków. Spółka spodziewa się, że IV kw. może być dla niej rekordowy. Qumak pracuje nad aktualizacją strategii. Jej elementem może być polityka dywidendowa.

- Netia oczekuje, że coraz mniejsze z kwartału na kwartał ubytki liczby klientów przełożą się na wypłaszczenie dynamiki przychodów operatora - podali na konferencji przedstawiciele spółki. Firma chce za maksymalnie 2,5 roku świadczyć we współpracy z Play 150-180 tys. usług komórkowych.

d41b2un

- Portfel zamówień P.A. Nova na 2016 r. w ramach działalności budowlanej zewnętrznej wynosi obecnie 70-80 mln zł - poinformowała dziennikarzy prezes Ewa Bobkowska. Spółka podtrzymuje chęć wypłaty dywidendy z zysku za 2015 r.

- Asbis oczekuje, że wyniki grupy za IV kw. okażą się lepsze od wyników zanotowanych w III kw. Nie spodziewa się natomiast poprawy rezultatów rdr. Spółka widzi potencjał do dalszej redukcji kosztów.

- Ukończenie inwestycji na Węgrzech, planowane na IV kw. 2016 r., może pozwolić Alumetalowi na zajęcie do 2018 r. pozycji europejskiego lidera branży pod względem sprzedaży - ocenia prezes firmy. Zarząd podtrzymuje, że będzie rekomendował przeznaczenie połowy zysku z 2015 r. na dywidendę.

- Apator negocjuje z firmą Flonidan umowę na dostawę liczników na rynek holenderski. Przetarg obejmuje dostawę gazomierzy w ciągu pięciu lat, począwszy od 2016 r. Łączna szacowana wartość zamówienia to 28 mln euro - podał Apator w komunikacie ujawniającym opóźnioną informację poufną.

- PKP złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego zawiadomienie o możliwości manipulowania kursem akcji PKP Cargo - poinformowała w czwartek rzeczniczka prasowa PKP Katarzyna Mazurkiewicz. Zdaniem PKP na kurs mogły mieć wpływ wypowiedzi nt. rzekomych planów sprzedaży kolejnych akcji PKP Cargo.

- Sean Daniel Company będzie reprezentować Platige Films, spółkę zależną Platge Image, przy pozyskiwaniu finansowania na produkcję filmu opartego na książkach Andrzeja Sapkowskiego, których głównym bohaterem jest wiedźmin - podał Platige Image w komunikacie.

- KRRiT przyznała cztery koncesje na programy w ramach nowego multipleksu telewizyjnego. Wśród zwycięzców konkursu są Green Content, spółka zależna Agory i WP1 z grupy Wirtualnej Polski - podała Rada w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d41b2un

Podziel się opinią

Share
d41b2un
d41b2un