Trwa ładowanie...
d40alhh

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Premier Beata Szydło odwołała z funkcji wiceministra rozwoju Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego; Rada Nadzorcza KGHM powołała go na prezesa KGHM - poinformował w piątek PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek.
Share
d40alhh

- Rada nadzorcza KGHM odwołała Krzysztofa Skórę z funkcji prezesa spółki, a w jego miejsce powołała Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego - poinformowała spółka w komunikacie.

- Rząd nie mówi "nie" inwestorom do aktywów EDF w Polsce - poinformował dziennikarzy wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

- Tauron szacuje, że miał w III kwartale ok. 804 mln zł EBITDA, ok. 389 mln zł EBIT i ok. 271 mln zł zysku netto, przy przychodach na poziomie ok. 4.181 mln zł - podała spółka w komunikacie.

d40alhh

- PKN Orlen i PGNiG uruchomiły eksploatację złoża gazu ziemnego w gminie Dobrzyca w województwie wielkopolskim - podał Orlen w komunikacie.

- Skonsolidowany zysk netto Banku Millennium w III kwartale 2016 roku spadł do 138,8 mln zł ze 165,7 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w komunikacie. Zysk netto okazał się być zbliżony do konsensusu PAP na poziomie 135,9 mln zł.

- Bank Millennium spodziewa się, że IV kwartał przyniesie większą niż w III kwartale sprzedaż kredytów gotówkowych i hipotecznych. Bank ocenia, że jest na dobrej drodze, by zrealizować cele biznesowe w strategii do 2017 roku - poinformował Joao Bras Jorge, prezes banku.

- Bank Millennium spodziewa się, że całorocznie koszty ryzyka w 2016 roku wyniosą 45-50 pb - poinformował Fernando Bicho, wiceprezes banku.

d40alhh

- Bank Gospodarstwa Krajowego zarejestrował 412 umów o udzielenie wsparcia w ramach Funduszu Wsparcia Kredytobiorców, a łączna kwota przyznanego wsparcia wynosi 9,2 mln zł - poinformowało w piątek PAP biuro prasowe banku.

- Bogdanka rozpoczęła sprzedaż węgla na Ukrainę. Przewiduje, że do końca tego roku w ramach kilku kontraktów spotowych dostarczy łącznie ok. 150 tys. ton do dwóch elektrowni należących do ukraińskiej firmy DTEK - poinformował PAP prezes Bogdanki Krzysztof Szlaga.

- Amica może wypłacić dywidendę za 2016 rok rzędu 3-4 zł na akcję. Spółka szacuje, że jej tegoroczne wydatki inwestycyjne sięgną 70-80 mln zł. CAPEX w 2017 roku może z kolei wynieść ok. 70 mln zł - poinformował PAP wiceprezes spółki ds. finansowych, Wojciech Kocikowski.

- Amica jest zainteresowana przejęciami firm dystrybucyjnych, ale też produkujących lodówki i okapy. Spółka szacuje, że w najbliższych latach mogłaby wydać na ten cel ok. 30 mln euro - poinformował PAP wiceprezes firmy Wojciech Kocikowski.

d40alhh

- Amica odczuwa poprawę na rynku rosyjskim po ubiegłorocznym załamaniu. Widzi dalszy potencjał do wzrostu w Niemczech i obserwuje sytuację w Wielkiej Brytanii po Brexicie - poinformował PAP wiceprezes spółki ds. finansowych Wojciech Kocikowski.

- EBITDA Polskiej Spółki Gazownictwa wzrosła po trzech kwartałach 2016 roku o 7,3 proc. rdr do 1,9 mld zł - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Firma odzieżowa LPP szacuje, że w trzecim kwartale 2016 roku zanotowała stratę netto w wysokości 6 mln zł, podczas gdy rynek szacował tę stratę na 4,4 mln zł.

- Grupa inwestorów, reprezentowana przez Liatris DOO, chce w trybie przyśpieszonej budowy księgi popytu sprzedać do 4.908.895 akcji Asseco South Eastern Europe, stanowiących 9,46 proc. kapitału zakładowego - wynika z komunikatu Liatris.

d40alhh

- Zarząd Zakładów Tłuszczowych Kruszwica wnioskuje o wypłatę zaliczki na poczet dywidendy za rok obrotowy 2016 w łącznej kwocie blisko 200 mln zł, co daje 8,7 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

- Udział PKP Cargo w przewozach ładunków w okresie styczeń-wrzesień wyniósł 43,6 proc. całości masy wobec 47,48 proc. na koniec 2015 roku - podał Urząd Transportu Kolejowego.

- Decora, producent i dystrybutor artykułów do wykańczania i dekoracji wnętrz, który przedstawił szacunki wyników za trzeci kwartał tego roku wskazujące na wyraźną poprawę rok do roku, przewiduje utrzymanie pozytywnej tendencji w zakresie wyników finansowych w następnych miesiącach - podała spółka w komunikacie.

- Mostostal Warszawa ma umowę z Acciona Nieruchomości Wilanów na realizację budynku mieszkalnego w Warszawie - podała spółka w komunikacie. Wartość umowy to 36,9 mln zł netto.

d40alhh

- Zarząd Mo-Bruk ocenia, że cena w wezwaniu ogłoszonym przez Value FIZ Subfundusz 1 nie uwzględnia potencjału wzrostu spółki i nie odpowiada jej wartości godziwej - podał Mo-Bruk w komunikacie.

- Braster planuje wprowadzić urządzenie Braster do 300-400 aptek w ciągu najbliższych dwóch-trzech tygodni - poinformował PAP prezes Marcin Halicki. Jak ocenił, sprzedaż 10 tys. urządzeń do końca tego roku jest realna.

- Wrocławskie studio T-Bull, zajmujące się produkcją gier mobilnych, zadebiutuje w czwartek, 3 listopada na rynku NewConnect - podała spółka Tech Invest Group, która posiada akcje T-Bulla, w komunikacie.

- Huckleberry Games, spółka z branży gier komputerowych, pozyskała z oferty publicznej 2,05 mln zł. Planuje zadebiutować na rynku NewConnect na początku 2017 roku - poinformowała spółka w komunikacie.

d40alhh

- Konsorcjum, którego liderem jest Tesgas, złożyło najkorzystniejszą ofertę w przetargu organizowanym przez Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System. Jej wartość to 154 mln zł netto, czyli 189,4 mln zł brutto - poinformował Tesgas w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d40alhh

Podziel się opinią

Share
d40alhh
d40alhh