Trwa ładowanie...
d3b0qxt
26-09-2016 17:45

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- Producent gier komputerowych i mobilnych PlayWay planuje emisję do 600 tys. akcji, z której chce pozyskać ok. 35 mln zł netto - wynika z prospektu spółki. Taką samą liczbę akcji chcą sprzedać obecni akcjonariusze. Pozyskane środki PlayWay przeznaczy na m.in. inwestycje w nowe projekty i pozyskiwanie zespołów deweloperskich.

Share
d3b0qxt

- W kolejnym roku, przy dużych premierach gier, dynamika wyników będzie wyższa niż w poprzednich latach - powiedział na konferencji Krzysztof Kostowski, prezes PlayWay. Dodał, że w razie wysokich przychodów będzie rekomendował wypłatę dywidendy wyższej niż zakładane w prospekcie 30-40 proc.

- Stelmet, producent i dystrybutor drewnianej architektury ogrodowej, z emisji nowych akcji na GPW planuje pozyskać netto od 50 do 60 mln zł. Środki z IPO w pierwszej kolejności chce przeznaczyć na akwizycje podmiotów z branży - poinformowała spółka w komunikacie.

- Zarząd Stelmetu, producenta i dystrybutora drewnianej architektury ogrodowej, jest przychylnie nastawiony do możliwości rekomendowania akcjonariuszom wypłaty dywidendy za rok obrotowy 2017/2018 - poinformowała spółka w prospekcie emisyjnym.

- Akcjonariusze Komputronika uchwalili przeznaczenie na kapitał zapasowy zysku za rok obrotowy trwający od 1 kwietnia 2015 r. do 31 marca 2016 r. w wysokości 9,65 mln zł, zgodnie z rekomendacją zarządu - podała spółka w sobotę w komunikacie.

d3b0qxt

- LS Tech-Homes podpisała z niemiecką spółką protokół negocjacyjny na budowę domów studenckich na terenie Berlina. Wartość kontraktu określono wstępnie na 11,3 mln euro - poinformowała spółka w komunikacie.

- Cena maksymalna w publicznej ofercie PlayWay została ustalona na poziomie 55 zł za akcje - poinformowała spółka w komunikacie. Zapisy na akcje będą przyjmowane od 27 września do 5 października 2016 r.

- Grupa PZU objęła certyfikaty pierwszej emisji funduszu Witelo. Docelowo program Witelo ma dysponować 500 mln zł, a grupa PZU zamierza zainwestować w nim co najmniej 200 mln zł - poinformowało PZU w komunikacie prasowym.

- Komisja Nadzoru Finansowego chce, by BOŚ Bank w ciągu 30 dni uzupełnił i zweryfikował swój program postępowania naprawczego - poinformował bank w komunikacie.

d3b0qxt

- Stelmet, producent i dystrybutor drewnianej architektury ogrodowej, oczekuje, że jego moce produkcyjne w roku obrotowym 2019/2020 wzrosną do 400 tys. m sześc. DAO w skali roku z ok. 250 tys. m sześc. w roku 2015/2016 - poinformował zarząd spółki na poniedziałkowej konferencji. Stelmet chce zwiększać sprzedaż i udział w rynkach m. in. brytyjskim i niemieckim.

- Capital Park oczekuje, że do końca września uzgodni z bankami ostateczne warunki finansowania inwestycji ArtN, do końca roku zapewni poziomy najmu uruchamiające kredyt, a z budową ruszy na przełomie I i II kwartału 2017 r. - poinformowała PAP Kinga Nowakowska, dyrektor operacyjny spółki.

- Kancelaria Medius podpisała list intencyjny w sprawie kupna portfela wierzytelości od Alior Banku, o wartości 22,6 mln zł - podała spółka w komunikacie.

- Griffin Real Estate planuje utworzyć kolejne po Echo Polska Properties (EPP) fundusze typu REIT, które może w przyszłości wprowadzić na giełdę w Polsce lub za granicą. Pierwszy z nich, skupiający aktywa biurowe, ma zostać utworzony w 2017 r. - poinformował Maciej Dyjas, współzarządzający Griffinem.

d3b0qxt

- Spółka Labo-Print zakończyła rozmowy dotyczące pozyskania inwestora. Parametry potencjalnej transakcji nie były zadowalające, dlatego spółka zdecydowała się na pozostawienie dotychczasowej struktury akcjonariatu.

- Eurocash planuje rozbudować sieć sklepów mobilnych abc i mieć kilkaset takich sklepów - poinformował Luis Amaral, prezes spółki.

- Flucar zdecydował o opóźnieniu terminu pierwszego notowania akcji na rynku NewConnect ze względu na prowadzone rozmowy z potencjalnymi inwestorami, którzy są zainteresowanymi inwestycją w firmę - podał Flucar w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d3b0qxt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3b0qxt
d3b0qxt