Trwa ładowanie...
d2d3o5o
d2d3o5o

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- Pekao może przejąć kontrolę nad Spółdzielczą Kasą Oszczędnościowo-Kredytową im. Mikołaja Kopernika w Ornontowicach - poinformował w komunikacie UOKiK.
Share
d2d3o5o

- Grupa Asseco nie pracuje nad żadnymi dużymi akwizycjami, analizuje pod kątem przejęć m.in. rynki czeski i słowacki - poinformowali w poniedziałek przedstawiciele spółki.

- Katowicki Holding Węglowy zawarł ze stroną społeczną porozumienie zawieszające na lata 2015-17 niektóre z zapisów Holdingowego Układu Zbiorowego Pracy - podał KHW w komunikacie.

- Midas jest na etapie kalkulacji opłacalności projektu LTE 800 i może odstąpić od przetargu na częstotliwość 800 MHz - poinformował wiceprezes spółki Maciej Kotlicki.

d2d3o5o

- Zarząd FAM Grupa Kapitałowa zdecydował o utworzeniu odpisu aktualizacyjnego wartości Zakładu Cynkowniczego w Obornikach w wysokości około 19,4 mln zł, co obciąży wyniki grupy za 2014 rok - poinformowała spółka w komunikacie.

- Konsorcjum Budimeksu (95 proc.) i Ferrovial Agroman (5 proc.) podpisało z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad umowę na budowę drugiej jezdni obwodnicy Międzyrzecza. Wartość umowy to 83,6 mln zł netto - podał Budimex w komunikacie.

- Vistal Gdynia na koniec III kwartału miał w portfelu zamówień podpisane umowy o wartości 217 mln zł. Ponadto spółka miała również zamówienia bliskie pozyskania w wysokości 161 mln zł - poinformował podczas konferencji Robert Ruszkowski, wiceprezes spółki.

- Action jest spokojne o wykonanie całorocznej prognozy wynikowej. Prezes Piotr Bieliński uważa, że spółka powinna wypłacić dywidendę z zysku za 2014 rok, jednak wypłata nie powinna być wyższa niż poprzednio.

d2d3o5o

- Boryszew planuje wydać w przyszłym roku około 150 mln zł, czyli podobną kwotę jak w całym 2014 roku. Grupa chce inwestować w motoryzację i przetwórstwo aluminium. Część środków ma trafić na uruchomienie zapowiadanej fabryki w Meksyku.

- Rawlplug liczy, że w przyszłym roku sprzedaż grupy wzrośnie o 12-15 proc. Spółka zamierza podzielić się tegorocznym zyskiem z akcjonariuszami. Wartość dywidendy może być rdr podobna - poinformował prezes Radosław Koelner.

- Pelion podtrzymuje zamiar upublicznienia spółki zależnej PGF, jednak czeka na dobry moment - poinformowali przedstawiciele spółki na konferencji.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d2d3o5o

Podziel się opinią

Share
d2d3o5o
d2d3o5o