Trwa ładowanie...
d3a72ql
d3a72ql

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- Testy na utratę wartości wskazały na konieczność dokonania przez KGHM odpisów, których łączny wpływ na wynik grupy to 494 mln USD. Na wynik istotnie wpłynie także 55-proc. udział w stratach Sierra Gorda, który jest szacowany na 510 mln USD. Odpisy nie wpłyną na politykę dywidend - podał KGHM w komunikacie.
Share
d3a72ql

- Agencja Standard&Poor's zrewidowała opinię na temat ryzyka krajowego dla polskiego sektora bankowego z dotychczas stabilnej na negatywną. Jednocześnie sklasyfikowała polski sektor bankowy w grupie "5" zgodnie z metodologią oceny ryzyka krajowego sektora bankowego (BICRA) - podała agencja.

- Wśród przyszłych akcjonariuszy Polskiej Grupy Górniczej (PGG) mają znaleźć się - obok podmiotów energetycznych - również inwestorzy finansowi. Nie jest przesądzone, czy akcje obejmie też Towarzystwo Finansowe Silesia - poinformował wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

- Atal wprowadził do sprzedaży 186 mieszkań w ramach I etapu krakowskiego projektu Bajeczna Apartamenty - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

d3a72ql

- Spółka zależna ZA Puławy, ZA Chorzów podjęła uchwałę o dokonaniu odpisu aktualizującego wartość majątku - instalacji przerobu tłuszczów. Odpis obniży skonsolidowany wynik netto ZA Puławy o 14,9 mln zł, a skonsolidowany wynik operacyjny o 18,4 mln zł - podały ZA Puławy w komunikacie.

- Kurs spółki Med-Galicja spadł w poniedziałkowym debiucie na rynku NewConnect o 8 proc. do 0,46 zł.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d3a72ql

Podziel się opinią

Share
d3a72ql
d3a72ql