Trwa ładowanie...
dnwz0ia
07-12-2016 18:40

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- PKO BP spełnia wszystkie kryteria KNF, które umożliwiają wypłatę dywidendy w wysokości do 50 proc. zysku za 2016 r. - podał bank w komunikacie.

dnwz0ia
dnwz0ia

- Przy obecnych poziomach kapitalizacji mBanku możliwe jest rozważenie wypłaty dywidendy z zysku osiągniętego w 2016 roku - poinformował Cezary Stypułkowski, prezes banku.

- Polski Fundusz Rozwoju złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o przejęcie kontroli nad BGK Nieruchomości i TFI BGK - poinformował UOKiK na swojej stronie internetowej.

- Zarząd Neuki odstąpił od podpisania ostatecznej umowy zakupu spółki Intra - podała Neuca w komunikacie.

- Polskie koncerny energetyczne mają w planach wielomiliardowe inwestycje. Agencja Fitch ocenia, że od 2017 roku Enea, Energa i Tauron będą mieć dźwignię finansową bliską maksymalnemu poziomowi dla obecnego ratingu BBB. Jeśli więc pojawią się jakieś większe wydatki nieuwzględnione w strategiach grup, będzie to negatywne dla ich ratingów - poinformowali PAP przedstawiciele Fitch Ratings.

dnwz0ia

- ING Bank Śląski ocenia, że wytyczne KNF dotyczące wypłaty dywidendy za 2016 rok sprawiają, iż podzielenie się zyskiem z akcjonariuszami będzie trudniejsze, a bank jest na granicy zdolności wypłaty dywidendy - poinformował Brunon Bartkiewicz, prezes banku.

- Banki spełniające oczekiwania nadzorcze co do minimalnego poziomu łącznego współczynnika kapitałowego uwzględniającego kapitał bezpieczeństwa będą mogły przeznaczyć do 100 proc. zysku na dywidendę w 2017 r. - poinformowała KNF. Komisja wprowadziła dodatkowe kryteria korygujące maksymalny poziom dywidendy dla banków istotnie zaangażowanych w kredyty walutowe.

- KNF zaleca wypłatę całego zysku tym ubezpieczycielom, którzy na koniec 2016 r. będą posiadać pokrycie wymogu kapitałowego (po odliczeniu od środków własnych przewidywanych dywidend) na poziomie co najmniej 175 proc. dla zakładów ubezpieczeń na życie i 150 proc. dla pozostałych zakładów - podała KNF w komunikacie.

- Komisja Nadzoru Finansowego podtrzymała zalecenia, by towarzystwa emerytalne, które spełnią określone kryteria, mogły wypłacić dywidendę w wysokości nieprzekraczającej 150 proc. zysku osiągniętego w 2016 r. - podała Komisja we wtorkowym komunikacie.

dnwz0ia

- Elemental Holding nie wyklucza kolejnych akwizycji, ale obecnie priorytetem spółki jest integracja grupy - powiedziała PAP Marta Rutkowska, dyrektor operacyjny ds. rynków zagranicznych spółki. Jak dodała, efekty synergii i dokapitalizowania przejętych niedawno dwóch firm powinny być widoczne w wynikach grupy od 2018 r.

- Rada nadzorcza spółki TXM, właściciela sieci dyskontowych sklepów detalicznych TXM textilmarket, ustaliła cenę maksymalną akcji w ramach oferty publicznej na 6,20 zł - podała spółka w komunikacie.

- Fundusze TFI PZU zwiększyły zaangażowanie w akcjonariacie spółki Pozbud T&R i mają obecnie ok. 7,57 proc. w kapitale zakładowym i ponad 6,6 proc. głosów na jej walnym zgromadzeniu - podał Pozbud T&R w komunikacie.

dnwz0ia

- i2 Development rozpoczął budowę budynku biurowego we Wrocławiu - poinformował deweloper w komunikacie. Sprzedaż powierzchni ruszyła 6 grudnia, a obiekt będzie oddany do użytku w I kwartale 2019 r. Powierzchnia najmu wyniesie ponad 9 tys. m kw.

- PKN Orlen podpisał aneks do umowy z firmą Tatneft Europe AG na dostawy ropy naftowej do czeskiej rafinerii w Litvinovie. Aneks wydłuża okres obowiązywania kontraktu i zwiększa możliwy maksymalny wolumen sprowadzanego surowca - podała spółka w komunikacie.

- Mennica Polska w 2016 roku może wyprodukować 1,6 miliarda monet. Dotychczasowe kontrakty na przyszły rok zakładają sprzedaż 1,7 miliarda monet - poinformował dziennikarzy Siemowit Kalukiewicz, dyrektor pionu produkcyjno-operacyjnego firmy. Spółka z optymizmem patrzy na perspektywy kolejnych kwartałów.

dnwz0ia

- NN OFE w wyniku sprzedaży akcji w wezwaniu zmniejszył zaangażowanie w Farmacol i obecnie ma 195.152 akcje spółki, które uprawniają do wykonywania 0,62 proc. głosów - podał Farmacol w komunikacie.

- PKO BP wydał jednemu z klientów promesę, na podstawie której zobowiązał się do udzielenia pożyczki w wysokości nieprzekraczającej 3,2 mld zł przeznaczanej na sfinansowanie działalności inwestycyjnej klienta - podało PKO BP w komunikacie.

- Orion Investment obniżył prognozę zysku netto, jaki planuje osiągnąć w 2016 roku do 5,09 mln zł z 9,33 mln zł zakładanych wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

dnwz0ia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnwz0ia