Trwa ładowanie...
d29ac2g

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- URE liczy, że uda się podjąć decyzję dotyczącą wniosku PGNiG ws. hurtowych taryf gazowych jeszcze w czwartek, 16 kwietnia - poinformował prezes URE Maciej Bando.

Share
d29ac2g

- Obroty firm faktoringowych zrzeszonych w Polskim Związku Faktorów w I kwartale wyniosły 30,2 mld zł, czyli wzrosły 24,8 proc. rdr. - poinformował PZF w środowym komunikacie.

- Enea, KGHM i Tauron zawarły umowę kupna udziałów w PGE EJ, spółce odpowiedzialnej za budowę pierwszej polskiej elektrowni jądrowej - poinformowała Enea w komunikacie.

- Energa zakłada, że emisja euroobligacji możliwa będzie najwcześniej w przyszłym roku, jeśli będą cele inwestycyjne - poinformował PAP wiceprezes Energi Roman Szyszko.

d29ac2g

- Comarch podpisał dwie umowy z bankami spółdzielczymi na wdrożenie systemu centralnego w modelu usługowym i liczy na kolejne kontrakty. System Comarchu w docelowej postaci ma być oferowany również dużym bankom komercyjnym oraz będzie przygotowany do wdrożeń zagranicznych - poinformowali PAP przedstawiciele Comarchu.

- Rada Nadzorcza spółki Pani Teresa Medica pozytywnie zaopiniowała rekomendację zarządu, aby z zysku za 2014 rok wypłacić 1,2 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Plasma System, spółka notowana na New Connect, prognozuje na ten rok 4 mln zł zysku netto i 12,1 mln zł EBITDA - poinformowała spółka w komunikacie.

- Zarząd Ferro rekomenduje wypłatę 1 zł dywidendy na akcję z zeszłorocznego zysku - poinformowała spółka w komunikacie.

d29ac2g

- Udział Wieltonu w rynku rejestracji nowych przyczep i naczep o masie poniżej 3,5 tony wzrósł w I kw. do 15,73 proc. z 14,28 proc w I kwartale 2014 roku - podał Polski Związek Przemysłu Motorowego, powołując się na dane CEP.

- Hetan Technologies, spółka notowana na rynku NewConnect, chce czterokrotnie zwiększyć przychody w 2015 roku - poinformował w dniu debiutu Arno Sardelic, prezes spółki. Ponadto, Hetan planuje przeprowadzenie prywatnej emisji akcji w najbliższych kilku miesiącach.

- Kurs akcji spółki Hetan Technologies wzrósł na otwarciu w debiucie na NewConnect o 41,77 proc. do 1,12 zł.

- Zysk na działalności podstawowej LOT wyniósł w 2014 roku 99,4 mln zł, o 40 proc więcej od planu - poinformowała spółka w komunikacie przed konferencją.

d29ac2g

- Do połowy 2016 r. zostaną wprowadzone istotne zmiany w zakresie obowiązków informacyjnych spółek giełdowych. Zniknie katalog informacji bieżących, a kary finansowe za naruszenie przepisów będą bardziej dotkliwe - mówi Adam Puchalski z kancelarii Greenberg Traurig.

- KNF ocenia, że polityki dywidendowe banków z walutowymi portfelami hipotecznymi potencjalnie mogą się zmienić, gdyby się okazało, że zatrzymanie zysku za '14 jest niewystarczające. Propozycje banków nie wpłyną na prace KNF dotyczące wyznaczania dodatkowych wymogów kapitałowych - poinformował PAP przewodniczący KNF.

- Bank of America Corp. zanotował w pierwszym kwartale skorygowany zysk na akcję w wysokości 36 centów - wynika z raportu kwartalnego banku.

- Polnord złożył do Komisji Nadzoru Finansowego prospekt dotyczący pierwszego programu publicznej emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej do 100 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

d29ac2g

- Środowe walne Vistula Group przyjęło program motywacyjny dla kluczowej kadry menedżerskiej na lata 2015-17, zakładający m.in. wzrost zysku netto z co najmniej 24 mln zł w tym roku do 33 mln zł w 2017 roku. W ocenie prezesa spółki Grzegorza Pilcha cele założone w programie są ambitne, ale możliwe do realizacji.

- Zarząd Benefit Systems zarekomenduje wypłatę z zysku za 2014 rok 9 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Prezes Gaz-Systemu Jan Chadam został pełniącym obowiązki prezesa Polskiego LNG. Został oddelegowany na to stanowisko przez radę nadzorczą, w związku z upływem kadencji członków dotychczasowego zarządu - podał w komunikacie Gaz-System.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d29ac2g

Podziel się opinią

Share
d29ac2g
d29ac2g