Trwa ładowanie...
dw2vgu3
dw2vgu3
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- ING Bank Śląski, w ramach wezwania Cedrob na akcje PKM Duda, sprzedał część posiadanych akcji spółki i zmniejszył zaangażowanie do 4,14 proc. głosów na WZ - poinformowała spółka w środowym komunikacie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dw2vgu3

- Police wchodzące w skład Grupy Azoty zainwestują w 2015 roku ok. 250 mln zł, z czego ok. 50 mln zł pochłonie budowa kopalni fosforytów w Senegalu - poinformował dziennikarzy wiceprezes Grupy Azoty Krzysztof Jałosiński. W ciągu półtora roku - dwóch lat spółka zainwestuje 156 mln zł w zwiększenie efektywności produkcji amoniaku.

- Polski Holding Nieruchomości w joint venture ze spółką należącą do Menard Doswell & Co. oraz Hillwood Europe wybuduje park magazynowy Parzniew Logistic Hub o łącznej powierzchni ok. 95 tys. m kw. - podał PHN w komunikatach.

- Comarch spodziewa się, że w 2014 r. zanotuje umiarkowany wzrost przychodów z sektora publicznego. Obecnie nowa kontraktacja w tym sektorze wygląda gorzej i w 2015 r. spółka wejdzie z niższym backologiem rdr. Liczy jednak, że w trakcie roku zdobędzie nowe kontrakty i utrzyma poziom sprzedaży.

dw2vgu3

- CA Consulting z grupy Comarchu oraz konsorcjum Cube.ITG znalazły się wśród wykonawców, którzy podpisali umowę ramową z Centrum Projektów Informatycznych na zapewnienie specjalistów do realizacji zadań w ramach prowadzonych projektów oraz utrzymania systemów teleinformatycznych - wynika z suplementu do Dziennika Urzędowego UE

- Wpływ Cracovii na wynik Comarchu powinien być neutralny w IV kw. 2014 r. Neutralny wpływ klubu sportowego na rezultaty Comarchu powinien być kontynuowany także w kolejnych kwartałach - poinformował PAP przewodniczący rady nadzorczej Cracovii Paweł Prokop.

- Rada nadzorcza LPP powołała z dniem 1 stycznia 2015 roku Przemysława Lutkiewicza na wiceprezesa i dyrektora finansowego spółki - podało LPP w komunikacie.

- Mercor planuje rekomendować stopę dywidendy na poziomie około 5-6 proc. lub wyższym - poinformował na konferencji Grzegorz Lisewski, wiceprezes Mercoru.

dw2vgu3

- CI Games16 grudnia ogłosi strategię na najbliższe dwa lata. Przy tej okazji ogłosi nowy, duży tytuł, nad którym pracuje od ośmiu miesięcy - poinformował PAP prezes CI Games Marek Tymiński. Spółka rozważa różne źródła finansowania nowych produkcji, ale na pewno nie będzie to emisja.

- Nakład gry Lords of the Fallen przekroczył 750 tys. sztuk, z tego blisko połowa trafiła już do graczy. Prawie 30 proc. sprzedaży zostało zrealizowane drogą elektroniczną - poinformował PAP prezes CI Games Marek Tymiński. W jego ocenie przed końcem roku nakład gry nie przekroczy 1 mln sztuk.

- Cena emisyjna akcji w ofercie publicznej Selvity została ustalona na poziomie ceny maksymalnej, czyli na 10,30 zł. Wartość oferty wyniesie 27,3 mln zł - podała spółka w komunikacie.

- GTC wróci do pomysłu emisji akcji w I połowie 2015 r. Wartość oferty prawdopodobnie będzie zbliżona do poprzednich planów, które zakładały emisję do 140 mln akcji - podali na konferencji przedstawiciele spółki.

dw2vgu3

- Braster przyjął nową strategię i wznawia plany przeprowadzenia emisji akcji, którą zawiesił we wrześniu - poinformował prezes spółki Marcin Halicki. Oferta publiczna ma zostać przeprowadzona w I kwartale 2015 r.

- MSP odstąpiło od negocjacji w sprawie sprzedaży udziałów w Ferma-Polu - podał resort w komunikacie. Wcześniej ofertę wiążącą w procesie prywatyzacji tej spółki złożyła Agro Duda z grupy PKM Duda.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

dw2vgu3

Podziel się opinią

Share
dw2vgu3
dw2vgu3